سر انجام انتخابات انگلیس

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in سیاسی

سر انجام رایزنی های فشرده تعیین نخست وزیر و دولت آینده انگلیس شب گذشته به فرجام رسید و دو حزب محافظه کار و لیبرال دمکرات دولت ائتلافی جدید را اعلام کردند. بر اساس توافق دو حزب که اکثریت پارلمان را از آنها خواهد ساخت، "نیک کلگ" رهبر لیبرال دمکرات معاون دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس خواهد بود. هم چنین حزب لیبرال دمکرات چهار پست دولت انگلیس را در اختیار خواهد داشت و در هر یک از نهادهای این کشور نیز فردی از این حزب حضور خواهد داشت.

دستیابی به توافق دو حزب، ناباوری بسیاری را موجب شد چرا که تضادهای این دو حزب بر مسائل اساسی بیش از دیدگاه های مشترک آنها بود؟ "گوردون براون" نخست وزیر پیشین انگلیس پس از دستیابی دو حزب به توافق از مقام خود استعفا کرد و "دیوید کامرون" مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد که ملکه انگلیس از وی خواسته است تا دولت آینده را تشکیل دهد. رهبر حزب ملی گرای اسکاتلند با تبریک نخست وزیری "دیوید کامرون" عنوان داشت، افرادی که در اسکاتلند به حزب لیبرال دمکرات رأی دادند، پشتیبان چنین  ائتلافی نیستند.

وی در عین حال اعلام کرد که حزبش در برابر هر سیاستی که دولت محافظه کار جدید انگلیس علیه اسکاتلند وضع کند، مقاومت خواهد کرد.  روزنامه تایمز یکی از رسانه های طرفدار محافظه کاران است می نویسد: حضور حزب لیبرال دمکرات خود در دولت یک برگ برنده برای این حزب است، نه به دلیل جلب موافقت محافظه کاران برای برگزاری رفراندم در مورد سیستم انتخاباتی، بلکه به این دلیل که در دولت حضور دارد و نیک کلگ رهبر آن به عنوان فردی که معاون نخست وزیر بوده است، در انتخابات آینده شرکت کند. به تعبیر این روزنامه این حزب می تواند در انتخابات نه تنها به عنوان حزب مخالف بلکه حزبی که در فعالیت های اجرایی نقش داشته است، مشارکت کند. به عقیده بسیاری، حزب کارگر با پذیرش اینکه حزب مخالف باشد و از شرکت در یک ائتلاف شكننده با حزب لیبرال دمکرات خود داری کند، نتیجه ای مناسب را از شرایط جاری گرفته است.

حزب کارگر اکنون می تواند به باز سازی خود بپردازد و رئیس جدید خود را که به احتمال قوی دیوید میلبند وزیر امور خارجه پیشین انگلیس است، انتخاب کند. در حاليكه طرفداران حزب محافظه کار، حضور حزب لیبرال دمکرات در حکومت را یک پیروزی برای آنها توصیف می کنند، "سیمون هیور" نویسنده لیبرال معتقد است که حزب لیبرال دمکرات بازنده بزرگ این ائتلاف است.  وی می گوید: به جای سخن گفتن در مورد اینکه چه کسی در انتخابات بازنده شکست خورد، بحث را به این جهت باید سوق داد که بازنده انتخابات آینده چه حزبی خواهد بود. وی معتقد است، این حزب، حزب لیبرال دمکرات است.  وی سپس به تاریخ این حزب و شكاف های که در آن ایجاد شده است اشاره می کند و می نویسد: این حزب در سال ۱۸۸۶ بر سر مسئله ایرلند و در سال ‍۱۹‍۱۸ بین حامیان "آسکویت ولوید جورج" دچار شكاف شد. چنان که در اواخر دهه ی ۸۰ هم دچار یک انشعاب نه چندان مهم لیبرال های آزاد شد.  وی معتقد است جناح چپ هرگز  اقدام لیبرال دمکرات را در ائتلاف با محافظه کاران  نخواهد بخشید و در انتخابات آینده حزب کارگر و سبز ها از شکست حزب لیبرال دمکرات، بهره خواهند گرفت. اما مهم ترین چالش که انگلیس با آن روبروست، اقتصادی و نه سیاسی است.

کسری بودجه  و بدهی دولتی موجب ان شده است که اصرار بر دولت با ثبات مورد توجه قرار گیرد.  روزنامه فایننشیال تایمز در زمینه دولت جدید و چالش های اقتصادی فرا روی ان می نویسد: بودجه اخیر که در ان کاهش ۹/۱۱ درصد بودجه وزارتخانه هایش بینی شده است بر خدمات عمومی تأثیر خواهد گذاشت که چندان خوشایند مردم نخواهد بود. این روزنامه خواستار آنست که ائتلاف تشکیل شده بین دو حزب محافظه کار و لیبرال دمکرات بدرازا کشد تا بازار مالی با آرامش بتواند به کار خود ادامه دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید