سوریه :سؤالات بسیاری که پاسخ می طلبد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in سیاسی

سؤالات متعددی در مورد سوریه به پیش کشیده می شود. در حال حاضر در سوریه چه می گذرد؟ در ذهن آن دسته که به تغییر فکر می کنند چه می گذرد؟ چه اموری در پشت صحنه جریان دارد؟ رهبران این کشور چه اندیشه ای را دنبال می کنند؟ در پشت مرزهای این کشور چه تحولاتی در جریان است؟ بعضی از سوری ها هم بر این عقیده اند که توطئه ای برای بر پا کردن یک فتنه مذهبی بزرگی علیه آنها در کشورشان جریان دارد. این روزها سؤالات متعددی در ذهن سوری ها اعم از وفاداران و مخالفین و آنهاییکه در انتظار آن هستند که بشار اسد رئیس جمهور سوریه به آنها پس از آنچه این کشور از شورش، خشونت، مرگ  و ترس را دیدند، اطمینان دهد یا به آنها بگوید که چه اقدامی  در سر دارد و چه اقدامی را در پیش خواهد گرفت.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه، پنجشنبه گذشته متعهد شد تا حالت فوق العاده را که از سال ۱۹۶۳ در این کشور برقرار است، لغو کند.دولت سوریه طرف های بیگانه را به اعزام  تک تیراندازان و عناصر مسلح و هدف قرار دادن خانواده ها در شهر لاذقیه متهم کرد و عنوان داشته است که آنها به دنبال بر هم زدن همزیستی مسالمت آمیز دهه های متمادی طوایف مختلف در این شهر هستند. درگیری های روز شنبه و یکشنبه این شهر ۱۵ تن کشته و یکصد و پنجاه تن زخمی شدند.سؤال دیگری که در پیش رو قرار دارد ایست که بشار اسد چه هنگامی برای مردم این کشور توضیح خواهد داد که در اطراف آنها چه می گذرد.

چه هنگامی در مورد حال و آینده شان، خطرها و چالش هایی که این کشور در برابر آنها  قرار دارد، اطلاع رسانی خواهد داد.با توجه به گروه های قومی و تنوع مذهبی در این کشور، ناآرامی های اخیر برای حاکمیت شرایط ویژه ای را ایجاد می کند . علوی ها که زمام امور کشور را در اختیار دارند، تنها سیزده درصد جمعیت عرب ها را تشکیل می دهند. در سال ۲۰۰۸ جمعیت سوریه بر اساس اعلام بانک جهانی  برابر با ۲۰٬۵۸۱٬۲۹۰ نفر بوده است که  ۹۰٫۳٪ آنها را عرب ها تشکیل می دهند و  ۹.۷٪ باقیمانده جمعیت را کردها و اقلیتهای آشوری، ارمنی، چرکس کلدانی و ترکمن تشکیل می دهند.

در چند روز گذشته تحلیل گران و کارشناسان سوریه بر این امر تاکید می ورزند که دولتمردان سوریه باید بدون فوت وقت به تبیین وضعیت و پاسخ به سؤالات طرح شده مردم اقدام کنند.هر چند دکتر شعبان، مشاور اسد در امور سیاسی و رسانه ای  روز یکشنبه اعلام کرد که رئیس جمهور بزودی در مورد آنچه که در این کشور می گذرد و چالش هایی که در برابر انها قرار دارد، سخنرانی خواهد کرد و نوید آنرا داد که حالت فوق العاده که از سال ۱۹۶۳ در این کشور برقرار است، لغو شود، مخالفین عنوان می دارند  در حالیکه مردم بر اساس قوانین دیگر بازداشت می شوند، لغو قانون فوق العاده معنی پیدا نمی کند.

رهبری سوریه در حال حاضر با چالش جدی روبروست  و هر روزی که بدون اتخاذ اقدامات ملموس برای مقابله با بحران موجود که کشور در آن قرار دارد، بگذرد، اتلاف وقت خواهد بود که امکان جبران آن در آینده دشوار خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید