انگلیس در حال آماده سازی خود برای حمله به ایران است

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in سیاسی

وزارت دفاع بریتانیا بر این باور است که آمریکا ممکن است به طرح هایش برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران به خاطر پیشرفت در برنامه غنی سازی اتمی آن سرعت ببخشد.به گفته مقامات انگلیسی، در صورت اجرایی شدن چنین حملاتی آمریکا از این کشور درخواست  کمک نظامی خواهد کرد که در این صورت لندن از عملیات ایالات متحده علیرغم وجود اختلاف نظر عمیق در دولت ائتلافی، پشتیبانی خواهد کرد.به گزارش این روزنامه، ارتش بریتانیا در حال بررسی طرح های استقرار ناوهای رزمی و زیر دریایی های مجهز به موشک های تاماهاک در منطقه برای حمله به ایران از هوا و دریا در ماه های آینده است.

این مقامات هم چنین بر این باور هستند که امریکا از انگلیس اجازه پرتاب موشک از دیه گو گارسیا را خواهد خواست، اقدامی که این کشور پیشتر از آن نیز در عملیات خود در خاورمیانه بهره جست.مقام های وزارت خارجه و وزارت دفاع بریتانیا که گاردین در چند هفته گذشته با آنها گفتگو کرده است، بر این باورند که پس از پیروزی انقلاب در لیبی، ایران بار دیگر در کانون توجه سیاست گذاران غربی  قرار گرفته و این کشور ممکن است در حال برنامه ریزی برای حمله به تاسیسات اتمی آن باشد.

به گفته انها در شرایط کنونی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا علاقه ای به راه اندازی عملیات نظامی تازه تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ندارد. اما انها می گویند ممکن است محاسبات تغییر یابد که این امر به دلیل اطلاعات جمع آوری شده توسط سازمان های جاسوسی غربی و موضع خصمانه ای است که ایران در پیش گرفته است.تندروها در آمریکا، ممکن است گزارش هفته آینده آژانس بین المللی انرژی اتمی را که انتظار می رود مدارک تازه ای را در مورد فعالیت های نظامی هسته ای ایران، انتشار دهد، برای افزایش فشار برای حمله به مراکز اتمی این کشور استفاده کند.

گزارش هفته آینده آژانس ممکن است " شرایط بازی" را تغییر دهد وحاوی اطلاعات تفصیلی بی سابقه ای را  درباره فعالیت های تحقیقاتی و تجهیزاتی باشد که نظام ایران پیشتر ان را به کار گرفته است.یک مقام ارشد نخست وایت هال گفت ایران ثابت کرد در مواجهه با تحریم ها به طور شگفت انگیز انعطاف پذیر بوده است و تلاش های پیچیده غرب برای فلج کردن برنامه غنی سازی این کشور کمتر از آنچه که پیشتر فکر می شد، موفقیت آمیز بوده است.وی یا اشاره به سه توطئه اخیر در خاک بیگانه که با هماهنگی اطلاعات ایران صورت گرفته بود، می گوید، به نظر می رسد، ایران برخورد تهاجمی تری دارد و ما اطمینان نداریم که چرا این موضع را اتخاذ کرده است.علاوه برآن مقامات غربی اکنون باور دارند که ایران ، تمام قابلیت ها گذشته را که در اثر حمله سایبری سال گذشته با بد افزار استاکس نت ، از دست داده بود. بار دیگر باز یافته است.

این باور وجود دارد که اسراییل و امریکا در پس مهندسی این بد افزار رایانه ای بودند که موجب خرابکاری در سانتریفیوژ های ایران که به کار غنی سازی اورانیوم می پردازند، دست داشته است.بیش از نیمی از سانتریفیوژ های ایران در این حمله یا از کار افتادند و یا برای ادامه غنی سازی غیر قابل اعتماد بودند. اما سیاستمداران بر این باور هستند که ایران بار دیگر آنها را به کار انداخته است و آژانس انرژی بین المللی هسته ای بر این باور است که این تعداد حتی ممکن است، افزایش یافته باشند.به وزیران هم چنین گفته شده است که ایرانی ها، تعدادی از سانتریفیوژ های بیشتر پیشرفته را به سایت نظامی فردو در نزدیکی قم  که در زیر کوه ایجاد شده است، منتقل کرده اند. نگرانی اینست که سانتریفیوژ های که می تواند برای غنی سازی اورانیوم برای مرحله ساخت اسلحه به کار گرفته شود، اکنون در جایی قرار گرفته اند که به خوبی از آن حفاظت می شود و حمله موشکی قادر نیست که به آنها برسد.یک مقام وایت هال گفته است که ایران یک محافظ برای مواد و تجهیزات در داخل این سایت، ایجاد کرده است.

یک مقام دیگر وایت هال که از برنامه ریزی نظامی انگلیس آگاه است می گوید، در دوازده ماه آینده ایران ممکن است تمام مواد مورد نیاز خود را برای برنامه تولید سلاح هسته ای در داخل پناهگاه های مستحکم مخفی کند. وی گفت، این امر لزوم برنامه ریزی نظامی در سطح جدیدی را به پیش کشیده است. وی افزود" پس از دوازده ماه ما اطمینان نخواهیم داشت که این موشک ها به آنها خواهد رسید. پس پنجره در حال بسته شدن است و لازم است انگلیس یک کار معقول و رو به جلو را برنامه ریزی کند. آمریکا خود می تواند این کار را انجام دهد، اما آنها نمی خواهند به تنهایی ان را انجام دهند".

بنابراین اگر از ما خواسته شود، باید (در این عملیات) مشارکت کنیم.اوباما در ماه های که پیش رو دارد لازم است که تصمیم های سختی را بگیرد، چرا که قبل از انتخابات نمی خواهد دست به اقدامی بزند."یک منبع دیگر گفت: " هیچ شتابی برای اقدام نظامی توسط ایالات متحده وجود ندارد، اما این وضعیت ممکن است، تغییر پیدا کند." این منبع گفت بهار آینده می تواند یک مرحله کلیدی در تصمیم گیری باشد. وزارت دفاع انگلیس، تیم ویژه  ای را بررسی گزینه نظامی علیه ایران ، تشکیل داده است.به گاردین گفته شده است، طراحان این عملیات انتظار دارند که این عملیات به طور عمده از طرف هوا و با دخالت بخشی از نیروی دریایی با استفاده  از موشک تام هاوک که برد 800 مایلی دارد، صورت گیرد.هیچ برنامه ای برای حمله زمینی وجود ندارد، اما ممکن است تعداد کمی از نیروهای ویژه در صحنه مورد نیاز باشد.

نیروی هوایی انگلیس هم چنین می تواند زمینه سوخت گیری هوایی و نظارت را اگر مورد نیاز باشد،  فراهم کند.مقامات انگلیسی می گویند هر گونه مشارکت انگلیس، جنبه تشریفاتی دارد زیرا امریکا می تواند خود اقدام کند، اما ترجیح می دهد، به چنین اقدامی دست نزند.یک مقام وزارت دفاع انگلیس گفت، " دولت انگلیس بر این باور است که سیاست دو گانه تعامل و فشار برای جلوگیری از جنگ منطقه ای و تهدی برنامه هسته ای ایران، بهترین رویکرد است. ما به دنبال راه حل هستیم ولی همه گزینه ها را باید مد نظر داشت.وزارت دفاع می گوید که هیچ نقشه سریعی برای درگیری وجود ندارد، اما افراد این وزارتخانه می گویند، بحث در مورد آمادگی برای این اقدام مدتی است در وزارت امور خارجه آغاز شده است.

یک مقام رسمی گفت "من فکر می کنم منصفانه است که وزارت دفاع به طور مداوم برای تمام موقعیت های بین المللی برنامه ریزی داشته باشد. نگرانی در مورد تعدادی از مناطق بیشتر است. این به دور از ذهن نیست که افراد وزارت دفاع در مورد آنچه که در مورد ایران ممکن است ، اتفاق بیافتد، فکر کنند. این احتمال وجود دارد که افرادی از وزارت دفاع در این فکر باشند که اگر فرماندهان از آنها در مورد پشتیبانی از عملیات امریکا علیه ایران سئوال کنند، چه اقداماتی را باید انجام دهند. پاسخ ساده این سئوال برنامه ریزی است."اسراییل به واشنگتن در مورد کنار گذاشتن عملیات نظامی تا زمانی که دیگر دیر شده باشد، هشدار داده است.سازمان های جاسوسی غربی می گویند، اسراییل در صورتیکه نتواند عملیات موفقیت آمیزی را علیه تاسیسات هسته ای ایران داشته باشد، از ایالات متحده خواهد خواست تا این اقدام را انجام دهد.

اسراییل می خواهد که این اقدام نظامی در صورتیکه ایران هم چنان به بازی پنهان خود ادامه دهد، صورت گیرد.بر آورد می شود، ایران که همواره برنامه اتمی خود را صلح آمیز دانسته است و انرا برای اهداف غیر نظامی می خواهد، ارز پیش مقدار کافی برای ساخت دو  و چهار بمب هسته ای در اختیار داشته باشد.کارشناسان معتقدند، ایران به دو سال نیاز دارد تا بتواند سیستم موشک بالستیک را به دست آورد.مقامات انگلیسی در برابر اقدامات تهاجمی اخیر ایران اعتراف به درماندگی کرده اند، انها شواهد قانع کننده ای دارند که ایران در پس قتل دیپلمات عربستان سعودی در کراچی در ماه مه و هم چنین طرح بی پروایی ترور سفیر عربستان در واشنگتن که ماه گذشته کشف شد،  قرار دارد.یکی از آنان گفت، "خط روشنی بین تهران و توطئه ترور در واشنگتن وجود دارد".در اوائل سال جاری ، آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش داد که شواهدی دارد که ایران  بر روی فن آوری هسته ای بسیار پیچیده تحریک کننده است که تنها می تواند برای تنظیم کردن یک وسیله هسته ای استفاده می شود شواهد تهران انجام شده بود.

همچنین گفت شده است" نگرانی های  فزاینده ای در مورد وجود احتمالی فعالیت های هستهای گذشته ایران که تا به  حال اعلام نشده  است وجود دارد. این فعالیت ها مربوط به سازمان های نظامی ، از جمله فعالیت های مربوط به توسعه کلاهک هسته ای است."سال گذشته ، شورای امنیت سازمان ملل متحد، دور چهارم تحریم ها را علیه ایران  با هدف تلاش برای جلوگیری از دنبال کردن جاه طلبی های هسته ای تهران اعمال کرد."نیویورک تایمز آخر هفته گذشته گزارش داد ایالات متحده به دنبال افزایش حضور نظامی خود در منطقه است، تا چشم بر ایران داشته باشد.بر اساس گزارش این روزنامه، ایالات متحده  ارسال رزمناو های بیشتر به ن منطقه  و  گسترش روابط نظامی با شش کشور شورای همکاری خلیج فارس است. ایران گزارش های کشورهای غربی درباره ماهیت نظامی برنامه هسته ای خود را رد کرده است.  

منبع گاردین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید