تولید نفت عربستان در ماه مارچ کاهش یافت

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in اقتصادی

بر اساس اعلام سازمان بین المللی انرژی، اقدام اوپک برای جبران کاهش روزانه یک میلیون بشکه نفت تولیدی لیبی به دنبال بحران در این کشور با محدودیت همراه شده است. پادشاهی عربستان سعودی که سه چهارم ظرفیت تولید نفت اوپک(سازمان کشورهای صادر کننده نفت)  را در اختیار خود دارد، در سه ماهه اول سال جاری میلادی، تولید نفت خود را روزانه  ۳۱۰ هزار بشکه نسبت به اخرین فصل سال ۲۰۱۰ افزایش داد.

اما بر اساس گزارش سازمان بین الملی انرژی، تولید عربستان در ماه های فوریه و مارس به طور متوسط در حدود هشت میلیون و نهصدهزار بشکه در روز ثابت باقی ماند. تخمین های دیگری که توسط اوپک و نهاد انرژی آمریکا انتشار یافت، نشان می دهد، عربستان سعودی تولید خود را به پیش از 9 میلیون بشکه نفت در روز با هدف پاسخ به بحران لیبی و کاهش نفت صادراتی این کشور، افزایش داد.

سازمان بین المللی انرژی در گزارش خود به عوامل خارج از کنترل عربستان سعودی در ایجاد این وضعیت از جمله  زلزله یازدهم مارس و سونامی پس از آن در ژاپن که منطقه شمال شرقی این کشور را ویران کرد، اشاره می کند و عنوان می کند این بلایای طبیعی در ژاپن  منجر به کاهش کلی تقاضای نفت این کشور شده است.

نفت کش های حامل نفت عربستان به مقصد ژاپن در میانه راه مقصد خود را به دیگر کشورهای منطقه هدایت شدند. علاوه بر این، شرکت ملی نفت عربستان در جایگزین کردن نفت فوق العاده با کیفیت لیبی با دشواری های مواجه بوده است. شرکت نفتی آرامکو عربستان، تقاضای اندکی از پالایشگاه هایی که نفت لیبی را مورد استفاده قرار می دادند، دریافت داشت که این امر به دلیل عدم تطبیق کیفیت نفت عربستان با لیبی بوده است.

" آمرتیا سن" تحلیل گر مواد در مرکز بارکلیز انگلستان در این زمینه به فایننشیال تایمز گفته است : ممکن است، داده های سازمان بین المللی انرژی در مورد عربستان در آینده مورد بازنگری قرار گیرد اما در عین حال پذیرفت که پالایشگاه ها از پیشنهاد عربستان برای تأمین نفت مورد نیازشان استقبال چندان گرمی نکردند.

"اندرو مور فیلد" رئیس بخش نفت و گاز در بانک "لویدز تی اس بی" نیز می گوید: عربستان سعودی از وضعیتی که در بازار حاکم است، رضایت دارد. عرضه بیش از اندازه نفت به بازار به نفع عربستان نیست. این کشور بنا به نوشته این روزنامه مایل است قیمت نفت در بازار جهانی حدود ۱۲۵ دلار باشد.

قیمت هر بشکه نفت برنت در روز دوشنبه با اندکی کاهش به ۱۲۰ دلار رسید. اجلاس بعدی وزیران نفت کشورهای عضو اوپک قرار است در تاریخ هشتم ژوئن در وین برگزار شود.

سازمان بین المللی انرژی در گزارش خود عنوان می دارد: به نظر نمی رسد اوپک به افزایش عرضه نفت به بازار جهانی اقدام کند، نظراتی که به مقامات رسمی اوپک انتقال یافته است، نشان از آن ندارد که این سازمان تمایلی به افزایش عرضه نفت داشته باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید