در صورت بسته شدن تنگه هرمز، واردات گاز انگلیس در خطر خواهد بود

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in اقتصادی

بیش از ۸۰ درصد از واردات گاز مایع صورتی که ایران تهدید خود را در بستن تنگه هرمز عملی کند، متوقف خواهد شد. وزیران و چهرههای برجسته نظامی هشدار داده اند که نیمی از واردات گاز انگلیس که ۸۴ درصد از آن به صورت LNG وارد می شود، از این آبراه می گذرد. ایران از ماه دسامبر گذشته به طور مکرر تهدید کرده است دهانه، خلیج فارس را اگر نفت کشورش با تحریم مواجه شود، خواهد بست.

یک پنجم نفت جهان و یک سوم گاز LNG از تنگه هرمز می گذرد. لرد وست، فرمانده پیشین نیروی دریایی و مشاور امنیتی گولدرن براون نخست وزیر پیشین انگلیس به فاینشیال تایمز گفت، اگر تنگه هرمز بسته شود، کاهش شدید تأمین گاز این کشور یکی از مهمترین مسائل بحرانی این کشور خواهد بود. این خطر با توجه به اینکه پالايشگاه ها خرید نفت از ایران را پیش از انکه اتحادیه اروپا در مورد تحریم واردات نفت از ایران به دلیل برنامه هسته ای اش تصمیم گیری کند، متوقف کرده اند، افزایش یافته است.

از سال ۲۰۱۰ واردات گاز انگلیس از قطر که راه دیگری برای عبور جز تنگه هرمز ندارد به ۶۷ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که واردات از نروژ به ۱۷ درصد کاهش یافته است و تأمین گاز دریای شمال هم چنان در حال کاهش تدریجی است. از ماه آگوست تا اکتبر سال گذشته ۴۶ درصد از گاز LNG وارداتی انگلیس از قطر بوده است. کمتر از یک درصد از نفت وارداتی انگلیس از طریق تنگه هرمز عبور می کند. دیگر کشورها کمتر از انگلیس در معرض خطر هستند چرا که دارای تأمین کنندگان متنوع و ظرفیت ذخیره ای بیشتری هستند. فرانک هاریس از مؤسسه "وود مکنزی"، اداره مشاوره انرژی گفت ذخیره انگلیس به دلیل زمستان نه چندان سرد بالاست.

وی گفت حتی ژاپن که برای تمام گاز و نفت خود به خارجی ها وابسته است وضعیت بهتری نسبت به انگلیس دارد. انگلیس از نظر LNG وابستگی بیشتری به قطر پیدا کرده است. اگر شما به دنبال تغییر این وضعیت باشید، نیاز به آن دارید که بستن قرار داد بر اساس شرکت ها باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید