آيا اختلافی بين آمریکا و انگلیس وجود دارد؟

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

"کن کاگلین" سردبیر بخش خارجی روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا می نویسد: اختلافات زیر خاکسترآمریکا و انگلیس در مورد قضایای متعددی از جمله  موضع دو کشور در قبال جنگ در عراق و افغانستان وآزادی "عبد الباسط المقرهی" فرد لیبیایی محکوم شده به خاطر انفجار هواپیما لاکربی درحال ظهور  است.

کاگلین در این مقاله به بیوگرافی "باراک اوباما" که توسط "ریچارد ولف" روزنامه نگار انگلیسی نوشته شده است، اشاره می کند که دران عباراتی چون «مآیوس کنند"، و" غیر مطمئن» برای توصیف باراک اوباما استفاده کرده است.

کاگلین درادامه مقاله توضیح می دهد "اوباما" این جمله ها را به عنوان برداشت های خود پس از دیدار نخستینش با "براون" نخست وزیر انگلیس که در جولای ۲۰۰۸ صورت گرفت، به کار برده بود.

این نویسنده با اشاره به آنچه که وی آنرا رسوایی آزادی عبد الباسط مقرهی خواند، می نویسد وی توقع آنرا دارد که عبارت های جدیدی را از "باراک اوباما" در مورد " گوردو ن براون" همانند  منافق و یا دورو را بشنود.

کاگلین می نویسد تنها چند هفته پس از اینکه "براون" به مقام نخست وزیری دست یافت، دستور عقب نشینی نیروهایش را از بصره صادر کرد که این اقدام باعث سنگین تر شدن ماموریت نیروهای آمریکایی شد و انها نا گزیر به پر کردن خلاء  عقب نشینی نیروهای انگلیسی شدند، امری که باعث  ناخرسندی وزارت دفاع آمریکا از  طرح های انگلیس شد.

 نویسنده در این مقاله می نویسد، فرماندهان نظامی در انگلیس برای جبران آبروی از دست رفته در عراق بر آن شدند که  در جنوب افغانستان لشکر جدیدی را به جای نیروهای موجود اعزام کنند اما "گوردن براون" نخست وزیر انگلیس به دلیل هزینه اقتصادی این طرح را رد کرد ، نتیجه این اقدام سبب شد تا نیروهای امریکایی ناگزیر به جبران این نقص نظامی در جنگ خود در افغانستان شوند.

نویسنده می افزاید که فرماندهان نظامی انگلیس به وی در پنهان گفته اند "براون" قادر نیست آنچه که آنها انرا مفهوم رهبری می دانند، بدست آورد، هر چند  که آنها وی را سیاستمداری توانمند می دانند.

مسئولین نظامی آمریکا  می افزایند که براون موجب کاهش هیبت انگلیس نزد آمریکا شده است  و اکنون این سئوال که آیا انگلیس یک هم پیمان استراتژیک برای امریکاست؟ در واشنگتن مطرح است.

کاگلین در ادامه این مقاله می نویسد که درگیر بودن "گوردون براون" نخست وزیر انگلیس در آزادی عبد الباسط مقرهی تنها محکوم انفجار هواپیما لاکربی، لطمه دیگری به روابط انگلیس و آمریکا که شاهد اختلافاتی در گذشته بوده است، وارد می کند.

نویسنده در پایان می نویسد تاکید "براون" بر اینکه نه وی و نه دولتش نقشی در آزادی مقرهی نداشته است، باعث لطمه دیدن هیبت کشورش شده است، امری که باید مصون می ماند. نخست وزیر انگلیس این تفاوت را دراستقبالی که از وی در اجلاس سران بیست که قرار است ماه آینده در"بیسبرگ" اکلاههما بر گزار شود، شاهد خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید