تغذیه مالی طرفداران لابی های اسراییل

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

"آدام وریتی" دوست "لیام فاکس" وزیر دفاع انگلستان، که ارتباطات وی با محافل سیاسی و اقتصادی اسرائیل و آمریکا و هم چنین لابی های نزدیک به دولت های مختلف در جریان تحقیق و تفحص از روابط وی با این سازمان ها، افشا شده است، دریچه جدیدی را بر نحوه عملکرد اسراییل در پشتیبانی و هدایت افراد ذی نفوذ در کشورهای مختلف باز می کند.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که شرکت پارگوا " Pargva" مبلغ ۱۴۰ هزار پوند بابت بلیط های درجه یک پرواز "وریتی" و اقامت در هتل ۵ ستاره پرداخت کرده است. "مایک دیویس"  یکی دیگر از افرادی است که به "وریتی" پول پرداخت کرده است، صاحب شرکت معدنی  اکستراتا می باشد، که در بین جامعه یهودی فردی شناخته شده است. پیش از این روشن شده است که دوتن از اعطا کنندگان این کمک ها به شرکت پارگوا، "میشل لویس" و "پوژو زابلدوئیزج" هستند که هر دو به انجمن انگلیس و اسراییل و مرکز تحقیقات (Bicom) که مهم ترین گروه لابی طرفدار اسراییل در انگلستان هستند، مرتبط می باشند.

"لویس" ۵۲ ساله، دبیر کل یک اتحادیه یهودیان اسرائیلی است که مؤسسه خیریه فعالیت های خود را در اسرائیل و انگلستان پی گیری می کند. وی در سال گذشته یک چک به مبلغ  ۲۱/۲ میلیون دلار که بالاترین رقم دریافتی بود، پذیرفته است.دیویس، "میشل لویس" و "پوژو زابلدوئیزج"هر دو از مهمترین کمک کننده ها به حزب محافظه کار هستند، "لویس" ۱۵۰۰۰۰ هزار پوند در ۲۱ ماه گذشته به حزب محافظه کار پرداخت کرده است. وی همچنین مبلغ ۷۵۰۰ پوند به "میشل گو" وزیر آموزش، پرداخت کرده است.در ماه ژوئن، " لویس جزو هیئتی بوده است که "زابلدوئیزج" نیز جزو آنها بود با "ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه، در مورد تأثیر بهار اعراب دیدار کرد. وی سال گذشته به دلیلی انتقاد از دولت اسرائیل، مرکز بحث و جدال در جامعه یهودیان اسراییل شد.

همچنین روشن شده است که "لی پیترا" رئیس شرکت راهبردی توتا، که "هاروی بولتر" رئیس شرکت مناقصه های دفاعی در دوبی را به "وریتی" معرفی کرده بود، پیش از این رئیس بخش روابط عمومی (Bicom) بوده است."تترا استراتژی" در سال ۲۰۰۷ توسط عضو نشین حزب کارگر بنیاد نهاد شد با هدف لابی کردن برای شرکت سرمایه گذاری تترا فعالیت می کنند که صاحب آن زابلدوئیزج است.زابلدوئیزج ، در سال گذشته پیش از ۱۳۰ هزار پوند به حزب کارگر و ۳۰۰۰ پوند به "پارگوا" پرداخت کرده بود. "لویس" که نایب رئیس (Bicom) بوده است نیز مبلغ ۵ هزار پوند به آقای "فاکس" و 13832 پوند به "آتلانتا بریج" که "فاکس" آنرا تأسیس و "وریتی " آنرا اداره می کرد، پرداخته بود.گروه دیگری از حامیان "وریتی" از طریق پاراگوا، (G3) بود، که یک مؤسسه تحقیقاتی بین المللی است که توسط "جان مولتن" یکی از افسران پیشین (ام ای 6) است که او هم چنین صاحب مجله "ریدر دایجست" نیز می باشد."مولتن" می گوید: که "فاکس" از وی خواسته بود تا به پارگوا پول پرداخت کند.

مولتن طی یک ایمیل، مدارک این درخواست را ارائه کرد.در گزارش "او دانل" آمده است: "آقای فاکس زمینه معرفی بین "آدام وریتی " و کمک کنندگان را فراهم می کرد، ارتباط بین فاکس و آقای وریتی ممکن است حداقل این معنی را داشته باشد که تضاد منافع در میان بوده است.در گزارش "او دانل" همچنین نام شرکت دیگری که به پارگوا کمک کرده است دیده می شود. شب گذشته شرکت L -3) ) اعلام کرد، این شرکت درگیر این ماجرا نبوده است.  شرکت (L-3)  دارای ارتباط "با میشل هینز" است که پیش از این نقش هماهنگ کننده با فاکس  و وریتی را داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید