افزایش مسابقه تسلیحاتی در خلیج فارس به دلیل ایران

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه دیلی تگراف در مقاله ای در خصوص مسابقه تسلیحاتی در منطقه خلیج فارس می نویسد: در حالیکه در گذشته عربستان سعودی بزرگترین خریدار تسلیحات در منطقه بوده است اکنون کشور کوچکی چون امارات به آن ملحق شده است. هر دو کشور از نیروی نظامی روبه رشد همسایه شیعه خود نگران هستند. ایران یک مانور نظامی با هدف آمادگی در برابر حملات موشکی را به مدت یک هفته به اجرا در آورده است. این مانور یک پیام روشن و واضح برای اسرائیل در بر دارد که هر حمله ای به برنامه هسته ای این کشور، با مقاومت همه جانبه و سختی مواجه خواهد شد. 

این روزنامه به نقل از "مجتبی ذوالنور" می نویسد: اگر دشمن بخواهد بخت بد خودرا بیازماید و تنها یک موشک به ایران پرتاب کند، قبل از اینکه گرد و غبار این موشک کنار رود، مرکز تل اویو با موشک های دور برد ایران هدف قرار خواهد گرفت. به نوشته این روزنامه کشورهای منطقه خلیج (فارس) معتقدند هدف راهبردی ایران آنست که به نیروی برتر در منطقه سرشار از نفت مبدل شود.

کشورهای منطقه با آشکار شدن ناتوانی غرب در توقف توسعه برنامه هسته ای ایران بر این تصمیم استوار شده اندکه خود را مسلح کنند. به گفته یکی از کارشناسان مخالفت ایران با ارسال اورانیوم غنی شده به خارج از کشور به خرید بیشتر اسلحه در منطقه منجر خواهد شد. یکی از دلایل روشن ان، شرکت بی ای سیستمز« systems» است که یکی از بزگترین شرکت های فروشنده جنگ افزار می باشد. این شرکت در حال تحویل ۷۲ فروند جنگنده تایفون ایروفایتر به عربستان سعودی است. این جنگنده جزو جنگ افزار هوایی مورد استفاده اتحادیه اروپا می باشد.

انتظار می رود که مبلغ خرید اسلحه عربستان سعودی از ۴۳/۵۲ میلیارد دلار در سال جاری به ۴۷/۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ برسد. مدیر اجرایی شرکت ایرو فایتر می گوید: انتظار آنرا دارد که نیمی از ۳۰۰ جنگنده ایرو فایتر را که تا سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد، توسط کشورهای خاورمیانه خریداری شود. انستیتو بین المللی پژوهش های صلح استکهلم در گزارش عنوان می دارد که امارات اکنون جایگاه سوم را پس از چین و هند در خرید اسلحه دارا می باشد.

امارات اکنون در حال مذاکره با فرانسه برای تعویض ۶۳ جنگنده میراژ باجنگنده های داسول را فائل می باشد. امارات هم چنین با خرید دو هواپیمایی جاسوسی از شرکت ساب سوئد و ۲۵ هواپیمای آموزشی از سویس موافقت کرده است. امارات هم چنین از ایالات متحده آمريكا در خواست خرید موشک های ضد موشک به ارزش ۷ میلیارد دلار شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید