مذاکرات با ایران را ادامه دهید

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه گاردین مذاکرات ایران و کشورهای ۵+۱ را در پایتخت سویس مورد بحث قرار داده و می نویسد: دو طرف در این مذاکرات تلاش بر آن دارند که ثابت کنند، سیاست هایشان در سیزده ماه گذشته درست بوده است و اکنون در موضع قوتیری نسبت به ۱۳ ماه پیش دارند. این روزنامه می افزاید: طبق معمول قبل از آغاز مذکرات سخن از تهدید برفضای آن حکمفرما می شود تا قبل از شروع ان با بن بست مواجه شود. در اولین سری از افشاگری های ویکی لیکس، عربستان سعودی به طور مکرر از آمریکا خواسته بود تا تأسیسات هسته ای ایران را بمباران کند.

هفته گذشته هم دو فیزیکدان هسته ای ایران ترور شدند که یکی از آنان (شهید) و دیگری زخمی شد، امری که موجب آن شد منوجهر متکی این ترورها را به قطعنامه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل مرتبط کند.

وی گفت که قطعنامه ها پوشش لازم را برای گروه های تروریستی فراهم کرد تا انان عملیات ترور را با هدایت سازمان های جاسوسی بیگانه عملی کنند.پس از ان ایران اعلام کرد، که از مواد معدنی خود برای تولید سوخت مورد نیازش بهره جسته است.

از آن جایی که ایران قبلا اورانیوم کافی برای غنی سازی داشته است و نمی توانست کیک زرد لازم را خود تولید کند، این اعلام یک اقدام سمبلیک به شمار می آید. با این حال پیام این نیست که ایران از دنبال کردن برنامه هسته ای غیر نظامی اش دست برخواهد داشت.

این روزنامه با اشاره به اینکه اکنون وقت آن فرا رسیده است که از خطاهای گذشته درس بگیریم با برداشت از دیدگاه  جنبش اعتراضی در ایران (جنبش سبز) می نویسد: تحریمها بر مردم تأثیر خواهد گذاشت و بر نظام و برنامه هسته ای تأثیری ندارد.

این تحریمها رشد در کشور را تضعیف می کند، و پیامدهای آن به سود آقای احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است. این روزنامه بر این نظر است که دیدگاهی که قائل به آنست که تحریمها ایران را به توقف برنامه هسته ای اش وادار خواهد کرد، تنها سخن از آرزوی این گروه دارد. بر این اساس روزنامه گاردین پیشنهاد می کند، که طرف های مذاکره لازم است در گفتگوهای خود، همه مراکز قدرت ایران را شامل کنند، درست همان اقدامی که برزیل و ترکیه در هنگام مذاکره با ایران برای رسیدن به توافق در مورد مبادله اورانیوم به ان دست زدند.

گاردین می نویسد: سی سال دشمنی بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا در فاصله یک شبانه روز از میان نمی رود و بر همین اساس لازم است مذاکرات در همه سطوح ادامه یابد، چرا که این تنها راه پایان دادن به این دشمنی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید