اوباما بر خلاف رهبران عرب دچار خطا در شناخت خطر ایران شده است

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

اوباما رئیس جمهور آمریکا بر خلاف رهبران عرب در شناخت خطر ایران دچار خطا شده است.وای نت نیوز می نویسد: در دو سال گذشته اوباما به دنبال آن بوده است که به تعامل با مسلمانان جهان بپردازد و از میانه روهای کشورهای اسلامی که خواستار توقف توسعه برنامه هسته ای ایران هستند، غافل مانده است.

در این مقاله آمده است، که در دو سال گذشته رئیس جمهور اوباما تلاش بر آن داشته است تا در مناقشه فلسطین با تمرکز بر توقف ساخت شهرک های یهودی نشین پیشرفتی دهد، تا از این طریق بتواند مردم میانه روی جهان عرب را همانند عربستان سعودی در خلیج فارس و مصر و اردن را برای توقف برنامه هسته ای ایران با خود همراه خود کند.

اما مدارک محرمانه افشاء شده از سفارتخانه های آمریکا در ویکی لیکس نشان می دهد، که این کشورها از قبل چنین خواسته ای را داشته اند و از دولتمردان اوباما درخواست کرده بودند که به اقدام نظامی از جمله حمله هوایی و استفاده از نیروهای زمینی علیه ایران اقدام کند.

علاوه بر ایران در حالیکه اوباما در حال هدر دادن وقت است، و به صورت شخصی در حال سازماندهی مقابله عمومی با اسرائیل بر سر ساختن شهرک های یهودی نشین و تشکیل دولت فلسطین است، به نظر می رسد رهبران سنی عرب ها در ارتباطات محرمانه با مقامات رسمی آمریکا نشان داده اند که نه ساخت شهرک های یهودی نشین و نه موضوع فلسطین جزء نگرانی های اصلی آنها نبوده است.

یکی از کارشناسان مصری در قاهره به لس انجلس تایمز گفته است: موضوع رسمی رهبران عربی سنی مذهب همواره این بوده است که ایران و نه اسرائیل خطر اصلی برای منطقه به شمار می آید.

بر اساس گزارش های افشاء شده توسط ویکی لیکس ملک عبد ا... پادشاه عربستان سعودی از آمریکا خواسته بود تا به «شیطان» ایران حمله کند و گفته بود لازم است که سر افعی قطع شود.

حمد پادشاه بحرین نیز در سال ۲۰۰۹ نقل کرده بود، که برنامه هسته ای ایران با هر وسیله ای که مورد نیازست باید متوقف شود. خطر پیشرفت آن خیلی بیشتر از خطر متوقف کردن آنست.

"محمد بن زاید" ولیعهد ابو ظبی هم از آمریکا خواسته بود، که با تهران به تعامل بپردازد و ایران را یک خطر بالقوه خوانده و احمدی نژاد را با هیتلر تشبیه کرده بود، ایران اتحاد جماهیر شوروی نیست.

به نظر می رسد رهبران عرب با نظر بنیامین ناتانیاهو هم نظر هستند که ایران خطر اصلی صلح    و ثبات منطقه است و نه درگیری اسرائیل و فلسطین و اینکه تحریم اقتصادی می تواند به ایران آسیب برساند اما اقدام نظامی تنها راه متوقف کردن آنست.

بنظر می رسد اوباما نادیده گرفتن این نگرانی ها از طرف دوستانش را در مورد ایران، انتخاب کرده است و احساس می کند که باید خود را با موضوع درگیری اسرائیل و فلسطین و شهرک سازی درگیر کند، به خاطر اینکه وی خطر ایران مسلح به سلاح هسته ای را نمی داند.

اوباما به اقدام نظامی به عنوان راه حل در مقابله با برنامه هسته ای باور ندارد زیرا وی معتقد است می تواند ایران را کنترل کند، همانگونه که توانست اتحاد جماهیر شوروی را کنترل کند. اما وی نمی داند رهبران ایران بر خلاف رهبران کمونیست، دشمنان منطقی نیستند.

برای شناخت اهداف ایران نیاز به آنست که ایدئولوژی مذهبی ایران را شناخت. ایرانی ها بر این باور هستند که آیین بر حق برای بشریت اسلام است و بر حق ترین مذهب در اسلام شیعه است . هدف نهایی ایران بهره گیری از قوانین اسلامی در جهان و ایجاد یک امپراطوری اسلامی اما اینبار تحت رهبری شیعه است.

احمدی نژاد رئیس جمهور ایران، در گذشته از باور خود سخن گفته بود که در میان بحران و جنگ فاجعه آمیز امام مهدی دوازدهمین امام (شیعیان) بازگشتی مسیحایی خواهد یافت و نظام نوینی در همه جهان بر قرار خواهد کرد و همه جهان به شیعه خواهند گروید، این باور در قلب اهداف ایران قرار دارد. این کشور در پی انست که  نفوذ خود را بگستراند و داشتن سلاح هسته ای به این دلیل یک هدف خطرناک نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کشورهای عربی، اروپا و جهان است. داشتن توانایی هسته ای به ایران در سیاست خارجی فضای گسترده و جسورانه تری خواهد داد.

عرب های سنی از جاه طلبی های ایران و خطری که برای بقای آنان در بر دارد، شناخت دارند و اوباما در این زمینه آگاهی ندارد.

"رومانا هورنیگ" نویسنده این مقاله که خود در اسراییل بزرگ شده است از دولت اسراییل می خواهد تا هر  گونه درخواستی توسط اوباما در مورد توقف شهرک سازی و یا مذاکره با فلسطینی ها را بر سر تشکیل دولت فلسطین تا زمانیکه خطر ایران رفع نشده است، رد کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید