گرایش به سمت تهران

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

به نقل ار اورشلیم پست: دو هفته پیش تهران پیروزی بزرگی به دست آورد! اردن یکی از با ثباتترین و با وقاترین متحدان در جهان عرب گرایش به سمت  ایران را آغاز کرد. اورشلیم پست می نویسد در ۱۲ دسامبر رحیم اسفندیار مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد رییس جمهور ایران در  دیدار با پادشاه اردن، دعوتنامه رسمی احمدی نژاد را برای دیدار وی از تهران، تسلیم کرد. این روزنامه به نقل از خبرگزاری دانشجویی ایسنا اظهارات مشایی را نقل کرده است که در ان  دیدار عبد الله پادشاه اردن از ایران  را باز کردن  صفحه جدیدی  در روابط دو جانبه خوانده عنوان داشته است دو کشور پتانسیل زیادی را برای همکاری مشترک دارند.

مشایی افزود اگر کشورهای اسلامی متحد شوند ، هیچ کشوری نمی تواند مورد تهدید واقع شود. عبدالله پادشاه اردن در این دیدار به طور مکرر از حق ایران برای داشتن فن آوری انرژی هسته ای با اهداف غیر نظامی حمایت کرد. پادشاه اردن از نخستین رهبرانی بود که نسبت به خطر ایران هشدار داد. در سال ۲۰۰۴ وی نسبت به "هلال شیعی " هشدار داد که شامل ایران و عراق و امتداد آن به سوریه و لبنان شده بود. سخنان وی در ان هنگام بازتاب گسترده ای داشت. اما گوش شنوایی برای هشدارهایش وجود نداشت. در خلال شش سال، واقعیت موچود فراتر از نگرانی های وی بود.نه تنها لبنان و سوریه تحت کنترل ایران قرار گرفتند بلکه عراق، ترکیه، قطر، غزه و به طور فزاینده ای عمان ، یمن و افغانستان خواسته و یا ناخواسته  اعضایی از این محور شدند.

واشنگتن در برابر توسعه جهانی نفوذ ایران و پیشرفت مداوم در دستیابی به توانمندی هسته ای، به گونه ای عمل می کند که گویی موردی برای نگرانی وجود ندارد. در افشاگری های ویکی لیکس  نامه ار. استیفن بی کروفت  R. Stephen Beecroft سفیر امریکا در اردن نقل شده که در ان وی نگرانی و استیصال حکومت اردن را از بی کفایتی دولت اوباما در مواجهه با ایران که یک تهدید روشن بود، عنوان داشته است. بی کروفت  می نویسد رهبران اردن خیلی دقیق هستند که به عنوان دیکته کننده به امریکا تلقی نشوند، اما دیدگاه های انها نشان از تردیدشان در مورد اینکه  ایا ایالات متحده می داند چگونه به طور موثر با ایران برخورد کند، حکایت دارد. از یک طرف زید رفیعی رییس سنای اردن ازامریکا می خواهد تاسیسات هسته ای ایران را بمباران کند و می گوید ایران را بمباران کنید و یا با بمب ایران زندگی کنید.تحریم ها ، هویج و مشوق ها مهم نیست.

اما از طرف دیگر اردنی ها تشخیص داده اند که دولت اوباما به دلجویی از ایران متعهد است و بر این اساس تلاش کردند تا امریکا را متقاعد کنند که رضایت تهران را به هزینه اعراب به دست نیاورد.بی کروفت در این زمینه هشدار روشنی را از طرف عبد الله نقل می کند عبد الله گوشزد می کند اگر اعراب به این باور برسند که امریکا به دنبال انست که  رضایت ایران را به حساب آنها بدست اورد، این امر موجب ان خواهد شد که دولت های عربی جداگانه و به سرعت به سمت مصالحه با ایران گام بردارند. پادشاه اردن به جورج میچل فرستاده امریکا در فوریه سال ۲۰۰۹ می گوید در شرایط کنونی تعامل مستقیم امریکا با ایران موجب شکاف عمیق تر در بین اعراب خواهد شد و کشورهای بدون "ستون فقرات" روانه اردوگاه ایران خواهند شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید