ایالات متحده خطر اسلامگرایی در داخل این کشور را ارزیابی می کند

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

کنگره آمریکا جلسه های بحث انگیزی را در مورد افراط گرایی اسلامی را آغاز می کند که زمانی پنداشته می شد جامعه مسلمان در جامعه اصلی امریکایی ادغام شده است در حالیکه اکنون این جامعه برای اینکه در ترور ها مورد استفاده قرار گیرد، زمینه دارد.جلسه این هفته که توسط "پیتر کنیگ" رئیس جدید کمیته امنیت ملی امریکا پیشنهاد شده است، شاهدینی را فرا خواهد خواند تا خطرات ناشی از تروریسم داخلی اسلامی را مورد بحث قرار دهند. آقای کینگ انتقاد دمکرات ها و گروه های مسلمان را که برگزاری این جلسه ها را تفرقه افکنانه و موجب ایجاد موج جدیدی از احساس های ضد مسلمان در کشور خواهد شد، رد می کند.

روزنامه فاینانشیال تایمز می نویسد:این جلسه ها مربوط به اتباع ایالات متحده یا شهروندانی است که به صورت دراز مدت در این کشور سکونت کرده اند همچون "نجیب ا... زازی" که مسئولیت بمب گذاری در مترو نیویورک و "مغیل شهزاد" که بمب گذاری درخودرویی  در شهر نیویورک را پذیرفته اند  و به محکوم به حبس ابد شده اند. جمعیت مسلمان در آمریکا نسبت به جمعیت آمده از دیگر کشورهای اروپا کمتر هستند و در گذشته از سطح عالی تری از آموزش و درآمد بالاتری نسبت به دیگر گروه اجتماعی  برخوردار بودند.با سابقه طولانی و مثبت مهاجرت در آمریکا، این کشور شاهد حملاتی همانند انچه  که "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس و "انگلا مرکل" صدر اعظم آلمان به جامعه چند فرهنگی کرده اند، نبوده است.

اقای کینگ به سی ان ان گفت: اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان آمریکایی افراد برجسته ای هستند اما در این مرحله از تاریخ، تلاش هایی برای افراطی کردن عناصر داخل این جامعه مسلمان، در جریان است.وی افزود وقتی که ما به دنبال مافیا بودیم، ما به جامعه ایتالیایی و هنگامی که دنبال "وستیزها" بودیم به جامعه ایرلندی نگاه می کردیم و وقتی که در نیویورک به دنبال اوباش های روس بودند،  گروه های قومی روس ها مورد ارزیابی قرار گرفت.وی گفت: در حال حاضر، تلاش همه جانبه ای در جریان است و این تنها من نیستم که انرامی گویم، "اریک هولدر" دادستان عمومی گفته است در این نگرانی که تعدادی از جوانان مسلمان افراطی شود، شب ها خواب نمی رود."بنی تامسون" عضو ارشد کمیته از حزب دمکرات خواستار ان شده است که این ارزیابی کمیته وسیع تر شود و شامل دیگر گروه های افراطی داخلی از جمله" نئونازی ها" شود.

وی گفت: افراط گرایان اسلامی تنها گروهی نیست که خواهان یا قادر به استفاده از دستگاه های پیچیده برای کشتار آمریکایی هاست. گروه های جامعه مدنی عنوان دارند که گروه های طرفدار برتری نژاددر بین سفید پوستان در حال افزایش است و این امر شایسته توجه است."مرکز قانونی فقر جنوبی" یکی از گروه های پیگیری کننده  در ایالات متحده گزارشی را در سال 2010 منتشر کرد که در آن عنوان کرده است تعداد آنها نسبت به سال گذشته 250 درصد افزایش یافته است.آقای کینگ درخواست اضافه کردن گروهایی نظیر "نئونازی ها" و طرفداران افراطی محیط زیست به جلسه ارزیابی را نا مربوط و معتقد است این امر موجب می شود نتایج آن بی اثر شود.نگرانی در مورد افزایش احساس ضد اسلامی در بین شهروندان آمریکایی پس از جدل بر سر ساخت مسجد در نیویورک در «زمین صفر» جایی که حملات 11 سپتامبر در ان صورت گرفت آغاز شد. این مجادله عداوت و دشمنی دیرین در مورد آزادی مذهب و اسلام را در ایالات متحده بر انگیخت.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید