افزایش تقاضای ویزای ثروتمندان به دنبال نا آرامی های خاورمیامنه

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

تعداد افراد ثروتمند خاورمیانه که به فکر مهاجرت به انگلستان هستند به دلیل خشونت در منطقه خاورمیانه افزایش یافته و دولت انگلیس به دنبال تسهیل اعطای ویزا برای ورود افراد بسیار ثروتمند به این کشوراست. تعدادی از وکلا و مدیران ثروتمند به روزنامه فاینانشیال تایمز گفته اند که شهروندانی از کشورهای نظیر عربستان سعودی، مصر و بحرین به دنبال یافتن راهی برای مهاجرت از کشورهای خود هستند. "جولیا انسلو کول" ریاست بخش مهاجرت شرکت PWC گفته است: تعداد افرادی که از کشورهای عربی علاقمند به مهاجرت به انگلستان هستند، از آغاز اعتراضات مردمی که مصر را در ماه ژانویه فرا گرفت، افزایش فوق العاده ای داشته است. وی گفت: هرگز من چنین تقاضاهایی را از عربستان سعودی ندیده بودم، افرادی که من با آنها صحبت کردم واقعاً نگران بودند.

این روزنامه می افزاید: به وکیل دیگری که خواست نامش اعلام نشود از طرف موکل سعودی -اش گفته بود: « من دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، رأی بدهم». در حالی که تعداد مهاجران عرب اندک است و لی برای بریتانیا که همانند بسیاری از کشورها از دو سال پیش با بحران اقتصادی سختی روبروست، این خبر خوشایند است که البته "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس که مایل به افزایش سرمایه گذاری در کشورش است، انتظار آنرا نداشت. وزارت کشور انگلیس برای کمک به نخست وزیر طرحی را امروز ارائه کرده است که در آن اعطای ویزا برای سرمایه گذاران از ششم آوریل سال جاری را تسهیل خواهد کرد..بر اساس این طرح، انتظار میرود، افرادی که مایل هستند در انگلیس ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری کنند، اجازه خواهند داشت، پس از دو سال در این کشور اقامت کنند، در حالیکه سرمایه گذاران تنها لازم است که نیمی از سال را در انگلستان بمانند.

"خانم رحمان" شریک در شرکت حقوقی "میشون" که تخصص در جذب موکلین ثروتمند را دارد گفت: افزایش علاقمندی به سرمایه گذاری را شاهد بوده که این امر ناشی از تسهیل مقررات مهاجرت و دیگری نا آرامی های سیاسی در خاورمیانه است. وی گفت: سعودی ها معمولاً ترجیح می دهند که در کشورشان باقی بمانند، اما در حال حاضر ما در عرض یک هفته و نیم، سه مراجعه داشته ایم که این امر در مقایسه با دو موردی که از آغاز فعالیت ما در این زمینه وجود داشت، قابل توجه است.

خانم رحمان هم چنین گفت: شرکت حقوقی که در آن کار می کند، تقاضاهایی از مصر، پاکستان، روسیه، قزاقستان، مالزی، ویتنام، اندونزی و چین نیز داشته است.در سال گذشته ۱۵۵ سرمایه گذار به انگلستان مهاجرت کرده اند، در حالیکه دولت خواستار آنست که این تعداد در سال ۲۰۱۱ به دو برابر برسد تا میلیاردها پوند را برای سرمایه گذاری فراهم کند."میشون" که ۴۰ درصد از سرمایه گذاران خارجی را که در سال گذشته ورود انگلستان شده اند، نمایندگی کرده است، می گوید: در دو هفته گذشته ۱۰ درخواست جدی از موکلین دریافت کرده است، که پیش از حد معمولی است که پیش از این با آن روبرو بودیمخانم "انسلو کول" از شرکت PWC  می گوید: وی روزانه سه درخواست مهاجرت را دریافت می کند. شرکت "بریکلی" یکی دیگر از شرکت های متخصص اعلام کرد: تعداد تقاضاها دو برابر گذشته شده است که بیشتر درخواست ها بین خاورمیانه و چین تقسیم شده است.

"الکس رافائل" می گوید: تغییر قوانین امکان جذب این افراد متموّل را برای انگلیس فراهم می کند. وکلا انتظار آنرا دارند که بسیاری از ثروتمندان که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، مایل هستند برای دریافت سریعتر حق اقامت در انگلیس، 10 میلیون پوند سرمایه گذاری خود را در بانک های انگلیس رها کنند.

سرمایه گذاران خارجی که مبلغ پنج میلیون پوند در یکی از حساب های بانکی قرار دهند، حق اقامت دائم در انگلستان را سه سال پس از ورود شان به کشور دریافت خواهند کرد. اما آن گروهی که مبلغ ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری کند می تواند حق اقامت را سریعتر و حتی ظرف دو سال بدست آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید