بحرین به طرف غیرقانونی کردن حزب مخالفان اقدام خواهد کرد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

سایمون کر در روزنامه فایننشیال تایمز می نویسد دولت سنی بحرین، سرکوب مخالفان را گسترده تر می کند. وی در این مقاله می نویسد بحرین تلاش می کند الوفاق گروه اصلی مخالفان شیعه را غیرقانونی اعلام کند و به این ترتیب امید برای حل بحران عمیق در این کشور را از بین ببرد. وزارت دادگستری بحرین پرونده ای را تشکیل داده است تا بر اساس ان حزب الوفاق  که ۱۸ کرسی از ۴۰ کرسی پارلمان بحرین را در انتخابات گذشته بدست آورده بود، منحل کند. خبرگزاری رسمی بحرین هم چنین اعلام کرد دولت که اکثریت سنی مذهب آن را در اختیار دارد به دنبال آنست که "حزب اسلامی اقدام" دیگر گروهی که در میان شیعیان دارای طرفداران فراوانی است، غیرقانونی اعلام کند.

این اقدام که می تواند اختلافات در جامعه بحرین را عمیق تر کند، بر اساس بیانیه دولت به دلیل اقدام غیرقانونی الوفاق در نادیده گرفتن قانون اساسی و دستور گرفتن از رهبران مذهبی اتخاذ شده است. شیخ خالد بن علی آل خلیفه، وزیر دادگستری گفت این اقدامات علیه گروه ها به جای بعضی از افراد اتخاذ شده است. وی گفت حتی اگر این اقدام صورت گیرد، نمایندگان حزب الوفاق هم چنان می توانند در مجلس حضور یابند و حزب و جمعیت جدیدی را بر اساس قانون این کشور تشکیل دهند.ایالات متحده اعلام کرده است آنها در زمینه این اقدام نگران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا گفت: "ما از تغییر نظر آنها در مورد این اقدام خاص استقبال می کنیم. این امر موجب نگرانی ماست .الوفاق یک حزب مشروع و ثبت شده سیاسی است که توسط دولت بحرین به رسمیت شناخته شده بود. "الوفاق، نیروی میانه رو در جریان بحران سیاسی بحرین بود که روش اعتراضات مسالمت جویانه را در پیش گرفت که از ان جمله سر دادن شعار الله اکبر در روستاهای شیعه نشین است که از هنگام برقراری وضعیت فوق العاده آغاز شده است.این گروه روز پنجشنبه در جلسه ای گرد هم آمدند تا در مورد اقدام قانونی که دولت در پیش گرفته است، بحث کنند. از آغاز اعتراضات در ماه فوریه در عملیات سرکوب دولتی تا کنون ۳۰ نفر کشته و صدها نفر زخمی شده اند، صدها تن از کارکنان مؤسسه و شرکت های دولتی  نیز از کار برکنار شده اند. کریم الفخراوی، که یک بازرگان است، چهارمین فردی است که در بازداشتگاه می میرد.

گروه های حقوق بشر عکس هایی را منتشر کردند که نشان می دهند وی شکنجه شده است. بیمارستان نظامی که جسدش را تحویل داده است، دلیل مرگ وی را نارسایی کلیه اعلام کرده است. سرکوب در بحرین در میان افزایش تنش بین کشورهای خلیج فارس و ایران صورت می گیرد. بحرین ایران را متهم به مداخله در امور داخلی این کشور می کند و عنوان می دارد تهران و حزب الله موجب بر انگیختن ناآرامی ها در این کشور شده است. لبنانی ها در بحرین در زمانی که دولت از مداخله حزب الله سخن می گوید، از آزار های دولت بحرین شکایت می کنند. الوفاق گسترده ترین گروه در داخل پارلمان بحرین به طور دسته جمعی از پارلمان در اعتراض به سرکوب تظاهرات در میدان مرواید، استعفا کردند. این گروه به صورت یک گروه میانه در جریان تظاهرات، خواهان دمکراسی عمل کردند.این گروه، مذاکرات مخالفان را در پس پرده با شیخ سلمان بن حمد، ولیعهد بحرین در مورد چارچوب گفتگوی ملی رهبری می کردند. این روزنامه می افزاید اقدام برای گفتگوی ملی به دلیل افزایش اعتراضات گروه های شیعه تندرو دچار اضطراب شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید