اتحادیه اروپا فشار بر بحرین را افزایش می دهد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

آشتون قرار است، هفته آینده از بحرین دیدار کند و از مقامات این کشور خواهد خواست که در مورد وقایع اخیر که به قتل و جرح معترضان  منجر شده است، به تحقیق بپردازد.  تحرک کشورهای غربی به دنبال شکایت و اعتراض فعالان طرفداران دمکراسی بحرین از سانسور در رسانه های اروپایی و امریکایی از عملیات سرکوب در بحرین صورت می گیرد.

این تحول در هنگامی ظاهر می شود که زینب الخوجه ۲۷ ساله، یکی از صداهای برجسته تویتری "بهار اعراب" که به دنبال ضرب و بازداشت پدرش "عبدالله الخوجه" به همراه برادر همسرش که یکی از فعالان حقوق بشر بحرین است، دست به اعتصاب غذا زده و اکنون وضعیت وی به وخامت گذاشته است. وی از طریق شبکه اجتماعی تویتر و وبلاگش، علیه دولت بحرین نسبت به شیوه برخورد با خانواده اش، سخن می گفت، اما روز گذشته به گفته مادرش، دیگر توان ایستادن نداشت، بالا می آورد و دیگر نمی توانست به دختر هجده ماهه دخترش شیر دهد.

 

گاردین می نویسد: مادر زینب، خدیجه الخوجه پنجاه و دو ساله می گوید: "من از وی سؤال کردم که ی مقداری شکر در آب بگذارم. من زجر دیدن وی را می دیدم. دخترش برای شیر مادرش که نمی توانست به او بدهد، گریه می کرد. وی تازه به خواب رفته است. من رفتم و او را بیدار کردم.  با من صحبت کرد و گفت خوبم. من به او گفتم که دختر کوچکی داری که پدرش اینجا نیست و اگر اتفاقی برای تو بیافتد... اما این حس در وی وجود دارد که  نیاز به آن هست که کاری انجام دهد". خانواده زینب هیچ گونه اطلاعی از پدرش عبدالهادی و همسرش وفا الماجد یا برادر شوهرش حسین احمد ندارند. اما برای عمویش که سه هفته پیش بازداشت شدند، امیدهایی وجود دارد. مقامات امنیتی از همسرش خواسته اند که برای وی لباس بیاورد.

وی در یک ساختمان نظامی نگهداری می شود. عبد الهادی پس از اینکه خواستار محاکمه پادشاه بحرین شد مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد. مقامات دولتی از محاکمه وی سخن گفته اند. چنین تصور می شود که دو تن دیگر از خانواده زینب به این دلیل که همراه  وی بودند، بازداشت شده اند. دولت بحرین روز گذشته عملیات سرکوب خود را با تلاش برای فراهم کردن زمینه انحلال حزب الوفاق که به عنوان یک تجمع سیاسی ثبت شده است و ۱۸ کرسی از ۴۰ کرسی پارلمان را در اختیار دارد، گسترده تر کرد.  

انگلستان و اتحدایه اروپا روز گذشته فشارهای سیاسی بر بحرین را به دلیل اتهام در قتل فعالان بازداشت شده طرفدار دمکراسی افزایش دادند. هم چنین وضعیت سلامتی یکی از فعالان سیاسی که  به دلیل بازداشت پدرش، دست به اعتصاب غذا زده است، رو به وخامت گذاشته است. جیمی باودن سفیر انگلستان در بحرین در دیدار با شیخ راشد بن عبد الله آل خلیفه نگرانی خود را از مرگ چهار تن از معترضان بازداشتی در هفته گذشته عنوان کرد.کاترین آشتون، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از رژیم بحرین خواسته است تا به آزادی فوری کسانی شده است که به طور مسالمت آمیز، اعتراض کرده اند، اقدام کند

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید