خروج نیروهای انگلیس از افغانستان در صورت ثبات در افغانستان

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه تایمز در مقاله ای می نویسد: دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس چشم انداز خروج نیروهای نظامی این کشور از افغانستان را پیش از سال ۲۰۱۵ را مطرح کرد و از احتمال یافتن راه حل های سریع برای جنگ دراز مدت در این کشور سخن گفت.نخست وزیر انگلیس تأکید کرد راهبرد انگلستان در مورد افغانستان روشن است و به دلیل مرگ اسامه بن لادن تغییری پیدا نکرده است.وی به پارلمان انگلیس گفت با "کرازی" رئیس جمهوری افغانستان گفتگو کرده است و هر دو هم نظر بودند که از بین رفتن بن لادن، فرصت جدیدی برای افغانستان و پاکستان برای همکاری دو جانبه به منظور ایجاد ثبات در دو طرف مرز فراهم می کند.دیوید کامرون گفت: در پی آنست که پیام روشنی را به طالبان بفرستد، و آن اینست که «اکنون زمان آن فرا رسیده است که این حرکت خود را از سازمان القاعده جدا کند و به روند صلح بپیوندند».

نخست وزیر انگلیس پیشتر گفته بود متقاعد کردن شورشیان می تواند راه حل های بیشتری را برای افغانستان به همراه آورد.دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در سخنان خود در پارلمان این کشور، تلاش کرد تا حس وجود بحران در روابط اسلام آباد با غرب را کاهش دهد ولی در نهایت پذیرفت که سؤالات جدی وجود دارد که پاکستان باید به آنها پاسخ دهد.این روزنامه در ادامه این مقاله به نقل از نخست وزیر انگلیس می نویسد: اگر اختلافات (بین اسلام آباد و لندن) افزایش یابد، کاری از پیش نمی توان برد. وی تأکید کرد، منافع ملی انگلیس ایجاب می کند تا با پاکستان برای مقابله با تروریسم همکاری کند.نخست وزیر انگلیس در جریان قرائت بیانیه در مجلس عوام در مورد پاکستان، تایید کرد این واقعیت که اسامه بن لادن در خانه ای بزرگ و در شهر پر جمعیتی زندگی می کرد، این نظریه را تقویت می کند که وی دارای یک شبکه خاص حمایتی در پاکستان بوده است. نخست وزیر انگلیس گفته است که از حد و اندازه این شبکه اطلاع ندارد، و در پی آنست در مورد آن از مقامات پاکستانی سئوال کند.

وی تاکید کرد در این زمینه از دولت پاکستان توضیح خواهد خواست.تایمز می نویسد دیدگاه کامرون در مورد خروج پیش از موعد نیروهای نظامی انگلستان از افغانستان بدنبال اشاره هایی بوده که حاکی از آنست که در امریکا فشار داخلی بر دولت برای خارج کردن نیروها از افغانستان افزایش یافته است."جان کری" رئیس کمیته روابط خارجی سنای امریکا در این زمینه می گوید: «با مرگ اسامه بن لادن بعضی از مردم این سئوال را از ما می کنند که چرا وسایل را جمع و افغانستان را ترک نکنیم؟». کری گفته است: این کار را نمی توانیم انجام دهیم، اما باید در هر دوره زمانی این پرسش را مطرح کنیم که آیا راهبرد ما در مورد افغانستان مناسب است؟.

سناتور کری که روابط نزدیکی با آقای کرازی رییس جمهور افغانستان دارد، قرار است در ماه جاری میلادی به افغانستان سفر کند تا ببیند مرگ بن لادن تا چه انداز ای در «معامله بزرگ» با طالبان از بخت مناسب برخوردار است.وی گفت: بنظر می رسد تعدادی از گروه طالبان مایل به مذاکره هستند، بنابراین ایالات متحده باید یک پیام قوی و ثابت در این زمینه ارسال کند که ما از راه حل سیاسی در این زمینه پشتیبانی می کنیم. 

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس سال گذشته به دلیل اظهاراتش  در مورد اینکه اسلام آباد به " هر دو جنبه تروریسم" نگاه می کند موجب تنش سیاسی با پاکستان شد.این روزنامه با اشاره به اینکه نخست وزیر انگلیس خطر تروریسم در این کشور را بالا می داند ، می نویسد: روز دوشنبه پنج نفر در نزدیکی نیروگاه هسته ای "شفیلد" بازداشت شدند و شب گذشته توسط گروه ضد ترور مورد بازجویی قرار گرفتند.همه افراد بازداشت شده که همگی در سن بیست سالگی قرار دارند، از کشور بنگلادش بوده و عکس هایی را از نیروگاه هسته ای می گرفتند.پلیس چهار خانه را در شرق لندن مورد حمله قرار دادند تا ببیند این چهار نفر چه می کنند، هیچ سلاح یا مواد منفجره ای در خانه ها پیدا نشد و هیچ امری که این نگرانی را باعث شود که آنها احتمالا حملاتی را انجام دهند، وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید