آمریکا مذاکرات مستقیم خود را با طالبان آغاز کرد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه دیلی تلگراف انگلستان می نویسد: آمریکا مذاکرات مستقیم خود را با رهبران حرکت طالبان افغانستان  آغاز کرد.تلگراف با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی در روزهای اخیر با افرادی که این اعتقاد وجود دارد، به ملا عمر رهبر حرکت طالبان نزدیک هستند، دستکم سه ملاقات در کشورهای قطر و آلمان داشته اند، می نویسد: گفتگوها بین امریکایی ها و طالبان، پیش از قتل اسامه بن لادن رهبر القاعده، در دوم ماه جاری میلادی آغاز شده بود.

دیپلمات های آمریکایی و انگلیسی بر این باور هستند، مرگ اسامه بن لادن رهبر القاعده و هم چنین عقب نشینی نیروهای ناتو از افغانستان که قرار است از ماه ژولای آینده  آغاز شود ممکن است، به مذاکرات کمک بیشتری کند.دیلی تلگراف می نویسد: آمریکا و انگلستان در مورد خارج کردن نیروهای شان از افغانستان پس از مرگ بن لادن مصمم تر بنظر می رسند.

 مذاکرات قبلی امریکایی ها با طالبان پس از آنکه روشن شد که رهبر فرضی آماده مذاکرات طالبان، صاحب یک مغازه خواربار فروشی است و با هدف بدست آوردن پول، خود را به عنوان یکی از رهبران طالبان جا زده بود، با شکست مواجه شد.تلاش دیگری نیز برای گفتگوی مستقیم با حرکت طالبان به عمل آمد که به دلیل عدم حصول اطمینان از پست آنها  در حرکت طالبان، دچار شکست شد.روزنامه دیلی تلگراف در ادامه، اظهارات مسئولان آمریکایی به روزنامه واشنگتن پست را نقل کرده و می نویسد: گفتگوهای جدید با مسئولین در حرکت طالبان که به طور مستقیم با ملا عمر و مجلس شورا در "کویتا" مرتبط هستند، در مراحل اولیه است.

دیلی تلگراف با اشاره به اینکه دیپلمات های غربی در کابل خبر گفتگوهای مستقیم امریکا با رهبران حرکت طالبان را داده اند، می نویسد: موضع طالبان در پذیرفتن گفتگوها نشان از ضعف نیروهای عملیاتی آن دارد چرا که طالبان پیش از این اصرار می کرد، پیش از عقب نشینی نیروهای خارجی از این کشور، حاضر به گفتگو نیست.این روزنامه می افزاید: این مذاکرات موجب خشم حامد کرازی رئیس جمهور افغانستان شده که معتقد است، مذاکرات با طالبان دمکراسی افغانستان را محدود می کند، چرا که نتیجه هر گونه توافقی با طالبان، تقسیم قدرت در کابل است.روزنامه دیلی تلگراف هم چنین نوشته است، در این مذاکرات، حرکت طالبان خواستار آزادی 20 تن از زندانیان گوانتانامو شده است.به نوشته این روزنامه آمریکایی ها، مشارکت اعضای شبکه حقّانی را که در شمال وزیرستان پاکستان، مستقر هستند، در این گفتگوها بعید دانسته اند. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید