ایران یک شبکه قاچاق جهانی دارد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

به نوشته دیلی تلگراف، گزارش سازمان ملل حاکی از آنست که رهبران ایران توانسته اند برنامه هسته ای این کشور ادامه دهند و تجهیزات مورد نیاز خود را با استفاده از شبکه قاچاق بین المللی، علیرغم تحریم های جهانی و با بهره گیری از شرکت های صوری تأمین کنند.با وجود چهار دور، تحریم های سازمان ملل علیه ایران، تهران توانسته است فعالیت های هسته ای خود را با استفاده از شبکه ای از شرکت ها و تأمین کنندگان خارجی، ادامه دهد و تجهیزات مورد نیاز برنامه هسته ای و موشکی خود را، به دست آورد.

یک گروه از کارشناسان سازمان ملل چنین نتیجه گیری کرده اند که تحریم ها هنوز بر تصمیم رهبران ایران برای توقف غنی سازی اورانیوم در این کشور، تأثیر نگذاشته است.به گفته این گروه نظارتی: "دور زدن تحریم ها توسط ایران در همه زمینه ها، ادامه دارد."

این روزنامه می نویسد: بر اساس تحریم های وضع شده از طرف سازمان ملل، تجارت با ایران در زمینه تجهیزات غنی سازی هسته ای و فروش تسلیحات متعارف، ممنوع شده است.دیلی تلگراف می نویسد: رژیم احمدی نژاد، اصرار می کند که برنامه هسته ای ایران اهداف مسالمت آمیز، دارد، ادعایی که به طور گسترده (از طرف کشورهای غربی)، رد می شود.این کمیته سازمان ملل که با هدف نظارت بر تأثیر گذاری تحریم های شورای امنیت علیه ایران، تشکیل شده، در گزارش خود آورده است، تحریم ها، توسعه سلاح های ممنوع شده را برای ایران "پر هزینه تر و خطرناک تر" کرده است.روسیه در ۱۰ می ۲۰۱۱ آزمایش نیروگاه هسته ای بوشهر را آغاز کرد، اما کشف شد که  طیف وسیعی از فعالیت های ممنوعه، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در این زمینه، صورت گرفته است.

مقامات رسمی ایران، مواد و فن آوری مورد نیاز برنامه موشک های متعارف را بدست می آورند، به قاچاق سلاح می پردازند و شرکت هایی را ایجاد می کنند تا از تحریم های وضع شده، علیه شرکت ها فرار کنند.این گروه نظارتی هم چنین گفته است: "کابل هایی مش فسفر برنزی" که قرار بود در رآکتور آب سنگین ایران، مورد استفاده قرار گیرد، در ماه فوریه در کره جنوبی ضبط شد.به نوشته تلگراف تحلیل گران نگران ان هستند که این رآکتور، روزی بتواند پلوتونیوم مورد نیاز بمب هسته ای را تولید کند.در این گزارش هم چنین گفته شده است، ضبط ۳۰۲ بشکه پودر آلومینیوم در سنگاپور که از چین برای ایران بارگیری شده بود، می توانست ۱۰۰ تن، سوخت موشک تولید کند.

دیلی تلگراف در ادامه می نویسد: گروه نظارتی سازمان ملل بر تحریم های ایران، هم چنین عنوان داشته است، چندین محموله سلاح به مقصد سوریه که اکنون درگیر سرکوب وحشیانه طرفداران دمکراسی است، ضبط شده است.این روزنامه در ادامه می نویسد یک کشتی ایرانی در اکتبر سال ۲۰۱۰ در بندر لاگوس پهلو گرفت. پس از بازرسی این کشتی توسط بازرسان نیجریه، صدها تن، راکت، خمپاره، نارنجک و مهمات دیگر در این کشتی جا سازی شده بود. این گروه گفته است، شورای امنیت سازمان ملل، باید سفر دو ایرانی مرتبط با این محموله را ممنوع  و دارایی های آنها را مسدود کند.

هم چنین شرکت تجاری "بنینی" که با شبکه حمل و نقل ایران در ارتباط است، باید در لیست تحریم ها، قرار گیرد.در این گزارش گفته شده است، در حالیکه این تحریم های تجاری در کند کردن توانایی های تهران برای توسعه برنامه هسته ای و موشک های متعارف مؤثر بوده است، اما ایران هم چنان به واردات و صادرات تجهیزات ممنوعه، اقدام می کند.مکاتبات افشا شده دیروز، نشان می دهند که ایران در دور بعدی مذاکرات با امریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان، مسائل دیگری غیر از برنامه هسته ای این کشور را بحث کرده است.این روزنامه می افزاید، تلاش برای بحث در مورد موضوعاتی چون دزدان دریایی و حقوق ملت ایران، موجب نگرانی هایی شده است که تهران به دنبال آنست که مذاکرات را طولانی کند تا با این شیوه، برخورد (غرب) با برنامه هسته ای خود را به تأخیر اندازد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید