مؤسس بلاک واتر نیروی ضد ترور در ابو ظبی تشکیل می دهد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

به گزارش روزنامه فایننشیال تایمز، وزارت امور خارجه آمریکا روز یک شنبه اعلام کرد، در مورد فعالیت یک شرکت خصوصی نظامی آمریکا در امارات متحده عربی و اینکه این امر مطابق با قوانین این کشور است، تحقیق خواهد کرد. "اریک پرنس" بنیانگذار شرکت خصوصی امنیتی، بلاک واتر، نیروی ویژه ضد ترور متشکل از ۸۰۰ مزدور خارجی را در ابو ظبی پایتخت امارات عربی متحده ایجاد خواهد کرد.آقای "پرنس" توسط شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابو ظبی استخدام شده است تا نیروی ویژه ای را ایجاد کند که به طور عمده از سربازان زبده پیشین، آمریکای لاتین تشکیل شده است.

تشکیل این نیرو در طرحی که نام (ار-2) را به خود گرفته است، صورت می گیرد. این گزارش مدعی است، هدف از تشکیل این نیرو، در نظر گرفتن تهدید ها از طرف ایران و برخورد با مسئله امنیت داخلی امارات متحده بوده است.سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تأیید کرده است که از طرح ار-2 آگاه بوده است و اعلام کرد در حال حاظر وزارتخانه متبوعش در حال بررسی وضعیت قانونی این شرکت و احتمال نقض قانون قاچاق اسلحه توسط این شرکت است.

قانون، نحوه فروش تجهیزات و خدمات دفاعی را تنظیم کرده است.این روزنامه مدعی شد، تعدادی از اعضای جدید این نیرو از تابستان سال گذشته توسط سربازان پیشین نیروهای ویژه ارتش آمریکا، آفریقایی جنوبی و کشورهای اروپایی در اردوگاه هایی خارج از ابو ظبی آموزش می بینند." تئودور کارازیک" مدیر کل انستیتو تحلیلی، خاور نزدیک و خلیج (فارس) می گوید: "شایعه های زیادی وجود دارد که شکل های دیگری از نیروهای امنیتی در امارات متحده عربی، حضور دارند." وی می افزاید، تعدادی زیادی از نیروهای نظامی برجسته بازنشسته شده اند و اکنون به دنبال شغل جدیدی هستند. شرکت های امنیتی خصوصی در همه نواحی منطقه (خلیج فارس) تأسیس شده اند.

این روزنامه می افزاید: بهر حال، تأسیس نیروهای ویژه " ار-2" در امارات متحده عربی پرسش هایی را در مورد امکان استفاده از یک نیروی ویژه با رهبری یک شرکت آمریکایی در نا آرامی های سیاسی مانند آنچه که در حرکت های طرفدار دمکراسی بحرین، همسایه امارات روی داد، به پیش کشیده است.آقای کارازیک گفت: در حالیکه استقرار نیروی ویژه "ار-2" در ابو ظبی است ولی این نیرو می تواند در هر هفت امارت تشکیل دهنده امارت عربی متحده مورد استفاده قرار گیرد.سخنگوی ولیعهد امارات برای نظر دادن در این زمینه در دسترس نبود، ولی یکی از مقامات رسمی که در دفتر ولیعهد امارات متحده عربی کار می کرد، گفت: از چنین طرحی اطلاع ندارد.به نوشته این روزنامه، در آگوست سال گذشته، اوراق انتشار یافته یک دادگاه آمریکا نشان از داشت که آقای اریک پرنس با خانواده اش به ابو ظبی نقل مکان کرده است.

وی این نقل و مکان را با هدف فرار از پرونده امنیتی بلاک واتر در عراق و جاهای دیگر انجام داده است.یکی از نیروهای بلاک واتر، اتهام قتل غیر عمده ۱۴ نفر را در بغداد در سال ۲۰۰۷ پذیرفت. سال گذشته نیز یک دادگاه آمریکایی، بار دیگر پرونده ۵ تن از نیروهای بلاک واتر را که در حادثه دیگری متهم بودند، به جریان انداخت.آقای پرنس از ان هنگام شرکت بلاک واتر را واگذار کرده است. بلاک واتر نیز نام خود را به شرکت "اگزه" XE تغییر داده است. این شرکت ارتکاب هر گونه خطا را در عملیات، رد کرده است.یکی دیگر از منابع نزدیک به شرکت های امنیتی خصوصی اعلام کرد، این اولین باری نیست که امارات متحده از سربازان خارجی استفاده می کند.امارات متحده عربی دارای جمعیتی نا متجانس است که یک میلیون از مجموع بیش از ۸ میلیون نفر آن  بومی این کشور هستند و دارای تعداد زیادی مشاور و مربی خارجی  در نیروهای پلیس، ارتش، نیروی هوایی، دریایی و گارد ساحل است.(در اخرین سرشماری جمعیت امارات متحده عربی، اندکی بالاتر از چهار میلیون و ششصد هزار نفر بوده است و رقم هشت میلیون نفر روزنامه فایننشیال تایمز صحت ندارد.)

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید