هکرها هر روز به وزارت خزانه داری انگلیس، حمله می کنند

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

به نوشته فینانشیال تایمز، سیستم های کامپیوتری وزارت خزانه داری انگلستان، هر روز با حملات جدی و از پیش طراحی شده هکرها، مواجه می شود. جورج  اوزبورن وزیر خزانه داری انگلستان خطرات موجود را در زمانی که دولت در تلاش است تا اطلاعات خدمات عمومی را به صورت ان لاین عرضه کند، مطرح می کند. وی گفت: دولت به طور عام و وزارت خزانه داری به طور خاص در معرض حملات دایمی هکرها که به نظر می رسد از طرف آژانس های اطلاعاتی کشورهای خارجی باشد، قرار می گیرند.

وی گفت هر ماه بیش از ۲۰ هزار هرز نامه  به شبکه های دولتی انگلستان ارسال می شود. وی افزود در سال گذشته ما شاهد صدها حمله جدی و از پیش طراحی شده سازمان های جاسوسی کشورهای متخاصم بودیم. در حقیقت ما هر روز با یک حمله فضای مجازی اینترنتی مواجه هستیم. وی گفت حمله به شرکت سونی خطراتی را که در کمین قرار دادن اطلاعات به صورت ان لاین است، نشان داد. اطلاعات میلیون ها مشتری شرکت سونی از جمله اطلاعات کارت های اعتباری، ماه گذشته، وقتی که هکرها موفق به هک کردن سیستم "پلی استشن" سونی شدند، در خطر قرار گرفت. بهر حال اعتقاد بر اینست که در حالیکه انگیزه های اقتصادی عامل اصلی هک کردن سیستم شرکت سونی بوده است، اما تحلیل گران بر این باورند که حمله فضای مجازی اینترنتی به شبکه های دولتی از طرف دولت ها، حمایت می شود. چین از جمله کشورهایی است که به این دلیل سرزنش می شود. دولت برای مقابله با حملات فضای مجازی اینترنتی قصد دارد ۶۵۰ میلیون پوند، در سیستم امنیتی فضاهای مجازی سرمایه گذاری کند که این میزان علاوه بر میلیون ها پوندی است که برای حفاظت از سیستم های مجازی، هزینه شده است.

دولت در گزارش امنیت ملی سال جاری خود، تهدیدهای فضای مجازی اینترنتی را یکی از چهار موضوع مهمی اعلام کرد که این کشور با آن روبروست. دیوید کامرون اخیرا ،با مدیران اجرایی انستیتو های مرکز بازرگانی دیدار کرد تا از به مشارکت گذاشتن اطلاعات بین سازمانهای دولتی و خصوصی در مورد حملات اینترنتی، آگاهی یابد. باراک اوباما رئیس جمهور امریکا که هفته گذشته راهبرد امنیت فضای مجازی اینترنتی را اعلام کرد، قصد دارد در دیدار آینده خود از انگلستان، این موضوع را با دیوید کامرون، مورد بحث    قرار دهد. قرار است در اواخر سال جاری، کنفرانس بین المللی در مورد راهبردهای دفاع از فضای مجازی اینترنتی در لندن برگزار شود. ویلیام هیگ وزیر امور خارجه در ماه فوریه، خواستار آن شد که  کشورها به "رفتار قابل قبول" در فضای اینترنتی متعهد شوند. اوزبورن گفت: "ما به دنبال آن هستیم تا مسائل امنیتی را در این زمینه تعیین کنیم تا بتوانیم فرصت هایی را که اینترنت عرضه می کند، به حداکثر برسانیم".

این فرصت ها شامل شفافیت بیشتر در خدمات عمومی دولت از طریق عرضه آن در فضای اینترنتی در راستای "فضای اطلاعات باز است". روزنامه فینانشیال تایمز در کنار این مقاله، کشورهایی را که هدف حملات فضای مجازی اینترنتی قرار گرفته اند، مورد اشاره قرار داده است که از جمله این کشورها ایران، فرانسه، چین و کره شمالی بودند.فایننشیال تایمز در مورد ایران می نویسد: سال گذشته برنامه هسته ای این کشور توسط بد افزار استاکس نت  مورد حمله قرار گرفت. بعضی تحلیل گران این اعتقاد را دارند که بد افزار استاکس موجب آن شد که سانتریفیوژ های غنی سازی نطنز چنان سرعتی بگیرند که موجب از کار افتادن انها می شد.این نظر وجود دارد که بد افزار استاکس در اسرائیل و امریکا، تولید شده و این دو کشور تلویحاً پذیرفته اند که این اقدام با هدف خرابکاری در برنامه هسته ای ایران طراحی شده است. در بالای این خبر، عکس احمدی نژاد در هنگام بازدید از تأسیسات هسته ای، قرار داده شده بود. 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید