القاعده هم چنان قدرتمند است

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

یکی از اعضای سازمان سیا که موجب به دام انداختن اسامه بن لادن، شده است می گوید القاعده هم چنان همانند زمان عملیات یازدهم سپتامبر، نیرومند است. میشل شویر، عضو پیشین سیا که تیم تعقیب اسامه بن لادن را در دهه ۹۰ هدایت می کرد، می گوید زمان زیادی به پیروزی جنگ باقی مانده است. غرب در حال باختن است و طبیعت برخورد را درک نمی کند. القاعده در سال ۲۰۰۱ به طور عمده در افغانستان پایگاه داشت. این سازمان هم چنان بخش هایی از افغانستان را در اختیار دارد. این سازمان اکنون، بخش مهمی از پاکستان را در دست دارد و به خوبی در یمن خود را سازمان داده و در عراق در حال احیا شدن است.

وی گفت: القاعده در سومالی دارای نفوذ است و دارای قدرت نگران کننده ای در مغرب است که احتمالا می تواند، رشد یابد و حوادثی را در لیبی خلق کند. وی می گوید: "ما هنوز به دلیل برداشتن صدام، از حد تاثیر سلفی گری (القاعده از این ایدئولوژی تبعیت می کنند) که وارد لبنان، سوریه، فلسطین و اردن شده است، ، اطلاعی نداریم." وی این پرسش را مطرح می کند : چگونه این جنبش می تواند از نظر جغرافیایی در جاهای مختلف رشد کند و در عین حال ما انرا سازمان ضعیف تر بخوانیم؟

آقای شویر که به تازگی کتابی را در مورد بن لادن انتشار داده است، می گوید: "قتل بن لادن کار «خیلی مهمی» بود، اما درس گرفته شده از این اطلاعات، حکایت از آن دارد که القاعده هم چنان سازمان دهی خود را حفظ کرده است. " وی گفت: احتمالا، رهبری القاعده به ابویحیی اللیبی که یک لیبیایی است که از هنگام فرار از زندان امریکایی ها در افغانستان در سال ۲۰۰۶ از نظر سازمانی، ارتقا یافت، منتقل خواهد شد. آقای شویر در ادامه می گوید: "ما در غرب از انچه که در مصر روی داد با این تجربه بیرون آمدیم که انچه در خیزش اعراب به آن فکر می شود، دمکراسی است. من در این مورد تردید دارم. ما به آنچه که جمعیت معترض می گفتند، گوش دادیم و با ان موافقت کردیم، انها مواردی را می گفتند که ما می خواستیم از آنها بشنویم. " وی گفت سیاست وزارت امور خارجه امریکا و دخالت غرب، روابط با جهان اسلام را تعریف می کند. وی می گوید در جهان اسلام مواردی نظیر آزادی، لیبرالیسم غربی یا برابری جنسی یا نوشیدن الکل، باعث گرایش مسلمانان به برخورد نمی شود. "حمایت از اسرائیل، حمایت از حکومت پلیسی عربستان سعودی، حضور ما در شبه جزیره عربستان، حمایت از روسیه در کشورهای مسلمان قفقاز از موارد بر انگیزنده مسلمانان است. هیچ چیز مهم تر از سیاست خارجی امریکا برای نیروگیری توسط سازمان القاعده وجود ندارد".

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید