خطوط کشتی رانی ایران متهم به قاچاق اسلحه

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

مقامات ایالت نیویورک امریکا علیه یک شرکت کشتی رانی ایرانی، به همراه چندین شرکت دیگر و چندین نفر به اتهام قاچاق اسلحه و دور زدن تحریم های آمریکا که هر گونه معامله با ایران را منع کرده است، پرونده جنایی تشکیل داده است. کیفر خواست ۳۱۷ که با هدف فلج کردن خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی IRSL بزرگترین شرکت کشتی رانی حمل و نقل دریایی ایران، در دفتر دادستانی منطقه ایالت نیویورک ثبت شده است.

مقامات آمریکایی شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران را به تسهیل و تامین تجهیزات مرتبط با فعالیت های موشک های بالستیک ایران متهم می کند.علاوه بر اتهام های وارده به شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران، ده شرکت دیگر و پنج تن از افراد مرتبط با  IRSL متهم  به گمراه کردن نه بانک جهانی از جمله بانک جی پی مورگان چیس، سیتی بانک، دویچ بانک، اچ اس بی سی، بانک نیویورک ملون، آمریکا بانک و استاندارد چارتر شده اند.این روزنامه می افزاید مبلغ ۶۰ میلیارد دلار  در حواله های بانکی که IRSL در آن درگیر بوده است، جا به جا شده است.

مقامات رسمی بانک ها عنوان داشته آنها قربانی این طراحی شده اند و آماده همکاری با مقامات ذی ربط در این زمینه هستند. "سایروس ونس" دادستان منطقه نیویورک گفت: این پرونده پیامی را به بنگاه های اقتصادی جهان ارسال می کند. شرکت های حمل و نقل بین الملل به طور عمده با دلار معامله می کنند، بنابر این شرکت های درگیر برای تسویه حساب های خود نیاز به آن دارند که دارایی هایی خود را از طریق بانک های آمریکایی جا به جا کنند. این روزنامه می نویسد با تصمیم آمریکا مبنی بر اینکه فرد یا شرکتی در لیست "حمایت از تروریسم" امریکا قرار داد،  بانک ها از انجام هر گونه معامله با آنها منع می شوند. واشنگتن در سال ۲۰۰۸ شرکت IRSL را به لیست شرکت های حامی تروریسم افزود.پرونده اتهامی علیه شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران به دنبال ۱۴ ماه تحقیق از این شرکت تشکیل می شود. سازمان کنترل دارایی های خارجی هم چنین ده شرکت حمل و نقل دریایی و سه تن از افرادی را که با شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران همکاری می کنند، به لیست افزوده است.تا به امروز بیش از ۱۲۰ تن و شرکت و ۱۳۰ کشتی که با شرکت IRSL همکاری می کردند، شامل تحریم های امریکا شده اند.آدام شومین، مدیر افاک می گوید: خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تا به حال برای تهران نقش تأمین کننده مواد و فعالیت های مورد نظرش را ایفا کرده است. وی می گوید: در حالیکه همه کشتی های مرتبط با IRSL درگیر فعالیت های تروریستی نیستند، اما فعالیت های پنهانی آن بسیار خطرناک است.

فایننشیال تایمز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید