مانور نظامی ایران به زیر زمین رفت

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

PeacekeeperNosecone_540x358رابرت فیسک، در روزنامه ایندپندنت در مقاله ای در مورد مانور های نظامی ایران که از چند روز پیش آغاز شده است، می نویسد: تلویزیون دولتی ایران سیلوی زیر زمینی پرتاب موشک ها که سقف آهنی داشت و موشک ی شهاب ۳ با برد 2 هزار کیلومتر را نشان می داد- همه می دانند که معنی آن چیست-  پخش کرد.حتی نام مناسب اسلامی این مانور نظامی «رسول اکرم ۶» امری مورد توجه  است. البته برای جمهوری اسلامی ایران که سالهاست تهدید می کند، اگر حمله ای علیه کشورش صورت گیرد، پاسخ خواهد داد، تازگی ندارد، اما در مورد انبار عمیق زیر زمینی موشک ها مواردی طنین انداز است.

فیسک ادامه می دهد:گر اسرائیل و یا آمریکا تصمیم بگیرند که به تأسیسات هسته ای ایران حمله کنند، فرض اینست که آنها در مقابل با واکنش ایران مواجه شوند.در روزگار قدیم، این امر را بازدارندگی متقابل می خواندیم. و از زمانی که نیروهای آمریکایی ایران را از عراق و غرب ایران تا افغانستان در شرق و جمهوری های آسیایی میانه در شمال ایران و در آبهای خلیج (فارس) محاصره کرده است، ایرانی ها از همان ادبیات نظامی آمریکا، بهره می گیرند. اگر چنین باشد، موشک های ایرانی در واقع همان هدفی را که از آن انتظار می رود، بر آورده می کند.

نویسنده در ادامه اظهارات  سردار اصغر قلیچ خانی، سخنگوی نظامی را که از تلویزیون پخش شد، نقل می کند: "سیلوی زیر زمینی موشک ها توسط یگان واکنش سریع موشکی بر پا شده است و موشک ها همواره در آن در حال پرتاب قرار دارند، و آماده هستند تا با فرمان آتش، مواضع از پیش تعیین شده را هدف قرار دهند".سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که پتانسیل بیشتری را در تصمیم گیری نسبت به ارتش ایران دارد، در این زمینه می گوید : تعداد بیشماری از سیلوهای زیر زمینی موشک ها وجود دارد که ماهواره ها نمی توانند، آنرا ردیابی کنند. نه تنها اسرائیل بلکه بخش شرقی اروپا -اجازه دهید پایگاه های آمریکا در منطقه را در این محدوده قرار ندهیم- در تیر رس موشک های شهاب 3 قرار دارند.فیسک در ادامه این مقاله می نویسد: چه فن آوری سکوهای پرتاب زیر زمینی موشک ها، فن آوری ایران باشد که ایران این ادعا را دارد و چه از آن کره شمالی، چین و یا حتی روسیه باشد. یا اینکه  ایران آنها بزودی به پرتاب موشک اقدام کند یا در این ادعا که  از آن به عنوان سلاح باز دارنده، استفاده می کند، صادق باشد یا اینکه اسراییل و آمریکا به پرتاب موشک علیه ایران اقدام خواهند کرد، همه این موارد، هم چنین این مانور نظامی به خاطر خواهد آورد که ایرانی ها طی ۹ سال گذشته بارها مشتاقانه سیاست کلیشه ای غربی ها را در مانورهای نظامی پیشین و در این عملیات به کار گرفته است.در واقع، آمریکا و اسراییل دفعات متعددی هشدار داده بودند که ایران طی ده سال، شش سال، یک سال، و حتی سال دو هزار- بله سال دوهزار- قابلیت ساخت کلاهک هسته ای را خواهد داشت.وی ی در پایان می نویسد لازم است به ادعای اسرائیل بمانند سخنان بسیاری از طرف های دیگر به عنوان ادعاهای خطرناک، نگاه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید