از سر گیری همکاری اطلاعاتی لندن و واشنگتن

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه دیلی تلگراف می نویسد اريك هولدر دادستان کل امریکا اعلام کرده است، همکاری های اطلاعاتی واشنگتن و لندن به شکل گسترده از سر گرفته شده است. این همکاری اطلاعاتی سال پیش، پس از آنکه اطلاعات جاسوسی امریکا در یک دادگاه انگلستان افشا شد، به حالت تعلیق در آمد.

در دادگاه سال گذشته جزییات اطلاعات سازمان جاسوسی امریکا برخلاف تمایل دولت آن کشور در داد گاهی که مرتبط با  نحوه برخورد با بنیام محمد یکی از زندانیان سابق گوانتانامو بی بود، افشا شد.دادستان کل امریکا افزود، وی و زیر کشور بریتانیا تلاش خود را برای به کار می برند تا امکان استفاده از اطلاعات طبقه بندی شده در دادگاه های انگلستان فراهم آید. هولدر با اشاره به اینکه بریتانیا با حساسیت، نگرانی های ایالات متحده را در مورد افشای اطلاعات جاسوسی در نظر گرفت، گفت واشنگتن نیاز لندن را برای افشای این اطلاعات و برخورد با آن را درک می کند. 

دیلی تلگراف می افزاید، اريك هولدر دادستان کل امریکا  و تیرزا می وزیر کشور انگلستان چگونگی همکاری بخش های قضایی دو کشور را در دیداری که با هم داشتند، مورد بررسی قرار دادند. هولدر و وزیر کشور بریتانیا در این دیدار چگونگی برخورد نظام قضایی در هر یک از کشورهای انگلستان و ایالات متحده با بعضی از پرونده ها و هم چنین این زمینه که تا چه اندازه امکان استفاده از مفاهیم سیاسی رایج در انگلستان در امریکا وجود دارد، مورد بحث قرار دادند.هولدر در پاسخ به سئوالی در مورد نگرانی ایالات متحده از ادامه افشای مواد اطلاعاتی سازمان جاسوسی امریکا در دادگاه های انگلستان تاکید کرد که در این زمینه، منافع و همکاری مشترک دو کشور و لطمه نزدن به منافع این دو کشور است.دادستان امریکا گفته است ، قانون قضایی امریکا اجازه استفاده از اطلاعات محرمانه را در دادگاه می دهد اما این اطلاعات امکان علنی شدن را ندارند. تصمیم دادگاه فرجام انگلستان در مورد سوء رفتار با زندانیان گوانتانامو بی موجب پرداخت میلیون ها دلار غرامت به افراد اسیب دیده منجر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید