مبارزه قدرت در بحرین

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه ایندپندنت می نویسد، پادشاه بحرین دستورالعملهای صادر کرد که منطبق با واقعیت های موجود نیست. 

"در ادامه این مقاله آمده است، افسران بلند پایه پلیس که در سرکوب  تظاهرات  این کشور در ماه فوریه گذشته نقش داشتند و به این دلیل خدمت آنها به حالت تعلیق در آمده بود، بار دیگر به پست های خود بازگشتند که این امر نشانه وجود اختلاف شدید در میان خانواده حاکم آل خلیفه  بر سر سرکوب تظاهرات معترضان این کشور است."پاتریک کاکبرن" نویسنده بخش خاورمیانه روزنامه ایندپندنت در مقاله خود در مورد اوضاع بحرین می نویسد: " جنگ قدرت در داخل خاندان حاکم بر بحرین، شکاف در میان آنان را عمیق تر کرده است".وی با نقل گفته مخالفان می نویسد: نود در صد از افسران اردنی  که به دلیل سوء رفتار با معترضان بحرینی محکوم شدند و قراردادهای آنها لغو شده بود، به اردن باز خواهند گشت. نویسنده در ادامه این مقاله می نویسد: روشن نیست که آیا این اقدام با هدف پاکسازی دستگاه امنیتی از افراد بوده است که حقوق تظاهر کنندگان را نادیده گرفته اند، یا اینکه تلاشی است تا شاهدان را از صحنه دور کنند.

در ادامه این مقاله آمده است، شدت اختلافات در بین خانواده حاکم بر بحرین افزایش یافته است و اقداماتی را که "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین، برای مصالحه با اکثریت شیعه آن کشور اعلام می کند، به اجرا گزارده نمی شود.نویسنده نمونه ای را در این زمینه یاد آور می شود و می نویسد: با وجود آنکه پادشاه بحرین دستور داده است ۲۵۰۰ شیعه که در پی اعتراض ها در این کشور از کار بر کنار شده بودند، به کار بازگردند، این دستور در عمل اجرا نشده است، و بسیاری از افراد بیکار شده نمی توانند به سر کار خود باز گردند.ایندپندنت می نویسد: رهبری افراطی های داخل خانواده حاکم بر بحرین "خليفه بن احمد" فرماندهی ارتش، و برادرش "شيخ خالد بن احمد" وزیر دربار بر عهده دارند، که از طرف عربستان سعودی حمایت می شوند.این دو تلاش کردند تا نقش "سلمان بن حمد" ولیعهد بحرین، را که به وی  در خانواده حاکم بر بحرین به عنوان یک چهره بیشتر لیبرال نگاه می شود، به حاشیه برانند.ایندپندنت می نویسد، رسانه جمعی در بحرین موضع تحریک کننده ای علیه شیعیان آن کشور اتخاذ کردند و بدون وجود دلیل، ادعا کردند، ایران به تحریک شیعیان برای قیام مسلحانه در این کشور کرده است. "محمد صادق" از سازمان عدالت برای بحرین به این روزنامه می گوید: از بین آن گروهی که  از کار بر کنار شده اند، ۲۵ تن روزنامه نگار وجود دارد که در روزنامه "الایام" مشغول به کار بودند. این گروه هنوز نتوانسته اند، به کار خود در روزنامه بازگردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید