فایننشیال تایمز: رئیس جمهور یمن، سعودی ها را فریب داد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه فایننشیال تایمز، در مقاله ی با عنوان "علی عبد الله صالح" رئیس جمهور یمن، سعودی ها را فریب داد و می نویسد: علی عبد الله صالح، عربستان سعودی میزبان خود را با بازگشت ناگهانی هفته گذشته خود به یمن که موجب بر افروخته شدن اختلافات بین رژیم یمن و مخالفین شد، فریب داده است.

این روزنامه به نقل از یک مقام بلند پایه آمریکایی می نویسد: صالح که در عربستان سعودی، تحت مداوا قرار داشت، از عربستان سعودی به بهانه رفتن به فرودگاه برای یک اقدام متفاوت فریب داد.وی به این روزنامه گفته است، نه ایالات متحده آمریکا و نه عربستان سعودی از رفتن وی اطلاع نداشتند و وی این اقدام صالح را به یک فریب هوشمندانه و گول زننده توصیف و تأکید کرد، ما از آنچه که وی روی داده است، خوشحال نیستیم. مسئولان غربی دیگری نیز از بازگشت علی عبد ا... صالح به یمن احساس سرخوردگی می کنند و مقامات دیپلماتیک دو روایت متفاوت از رفتن علی عبد ا... صالح بیان می کنند، نخستین آن این بود که وی به مقامات عربستان سعودی اطلاع داد که به دنبال رفتن به اتیوپی است و روایت دوم این بود که وی برای بدرقه شماری از یمنی ها به فرودگاه رفته است.این روزنامه با اشاره به اینکه نتوانسته است در این زمینه با مقامات عربستان سعودی گفتگو کند، اما به این امر اشاره کرده است، که مقامات سعودی صالح رئیس جمهور ی یمن را به عنوان مهمانی  که  رفت و آمد وی محدودیتی ندارد، توصیف می کردند.این روزنامه می نویسد: یکی از مقامات یمنی این روایت را تکذیب کرده و آن را بی اساس خوانده است. وی گفته است، چنین امری غیر ممکن بود چرا که در چنین صورتی وی توسط تعدادی از مسئولان عربستان سعودی به محاصره در می آمد.فایننشیال تایمز می نویسد: خشونت در یمن با بازگشت علی عبد الله صالح افزایش یافت ولی اکنون آرام شده است.یکی از دیپلمات های غربی بر این باور است، تلاش بر اینست که دستکم در صنعا آرامش برقرار شود. وی به دنبال آنست که بگوید، بازگشت وی اندکی از ثبات را به کشور باز گردانده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید