لیبی، هشدار به سکولارها

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

"عبد الحكیم بالحاج" رئیس شورای نظامی لیبی، در مقاله ای که در روزنامه گاردین به چاپ رسانده است،به کسانی که تلاش می کنند اسلام گرایان را از سیاست در این کشور دور کنند، هشدار داده است.

وی در مقاله ای با عنوان، لیبی به همه لیبیایی ها، اعم از سکولار ها و غیر سکولار تعلق دارد،  نسبت به تلاش خطرناک شماری از سیاستمداران لیبی برای طرد گروه های از انقلابیون و اسلام گراها هشدار می دهد.بلحاج در این مقاله در آغاز به چگونگی شکل گیری گروه مسلحانه اسلامی در لیبی پس از آنکه این گروه به این نتیجه رسید، که مبارزه مسلحانه تنها راه تحقق تغییر در این کشور است، می پردازد.وی در این مقاله هم چنین به چگونگی بازداشت خود در تایلند و تسلیم به مقامات لیبیایی توسط عوامل سازمان جاسوسی آمریکا با همکاری اعضایی از سازمان جاسوسی انگلستان سخن می گوید.وی هم چنین از گفتگو با رژیم سرهنگ معمر قذافی از داخل زندان در مورد  توقف خشونت در این کشور در مقابل شرکت این گروه در اصلاحات کشور به تفصیل سخن می گوید.وی به دنبال این مقدمه، غرض خود از نوشتن این مقاله را بیان می دارد و در این زمینه می نویسد: یکی از چالش های مهم که در برابر بازسازی کشور و بنای دولت و نظام سیاسی جدید وجود دارد، مشارکت همه افکار سیاسی در دولت است، امری که رژیم قذافی فاقد آن بود.وی تأکید می کند، هیچ جایگزینی برای تأسیس یک نظام سياسی شفاف در این کشور جز با تشکیل یک حكومت دموکراتیک که همه لیبیایی ها در ان شرکت داشته باشند، وجود ندارد.

بلحاج مقاومت و تلاش شماری از سیاستمداران لیبی را برای طرد گروهی که در انقلاب مشارکت کرده اند، مطرح می کند و این سیاستمداران را متهم می کند که خطر این دیدگاه و واکنش های طبیعی و خطرناک گروه های رانده شده را درک نمی کنند.وی در این مقاله با تشکر از نقش جامعه بین المللی در حمایت از مردم این کشور تأکید می کند، سرنوشت لیبی را تنها مردم این کشور تعیین می کنند و هیچگونه سازشی در مورد حق حاکمیت قابل قبول نیست.وی در این مقاله می افزاید: نگرانی وی از شماری از سکولارها می باشد که به دنبال برکنار کردن و طرد گروهی از انقلابیون هستند. وی در این مقاله تاکید می کند، اسلام گراها به دمکراسی متعهد هستند. اما گروهی از سکولارها دنبال آن هستند که اسلام گراها را به حاشیه برانند  و آنها را به روش های غیر دمکراتیک وادار کنند.وی می گوید: ما اجازه چنین کاری را نمی دهیم و همه مردم لیبی در این انقلاب و ساختن کشور سهیم هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید