ارتش انقلاب مردم مصر را سرقت کرد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه گاردین در مقاله ای  با عنوان "ارتش  انقلاب مردم مصر را سرقت کرد." می نویسد،  اگر ارتش مصر فرش قدرت را از زیر پای مبارک نمی کشید و به معترضان در میدان "تحریر نمی پیوست، شاید انقلاب مصر پایانی مشابه  آنچه  که انقلاب های لیبی ، سوریه  و یمن با  آن مواجه شدند، در انتظارش بود.

این روزنامه می نویسد چنین رویارویی شاید  هزینه بالایی را در بر می داشت و صدها تن و شاید هزاران تن قربانی می گرفت، اما به نوشته این روزنامه سقوط مبارک، رئیس جمهور مصر به تاخیر افتاد.گاردین در ادامه می نویسد، مصری ها در زمان انقلاب خود شعار می دادند "مردم و ارتش یک دست هستند" اما ماه عسل بین تظاهر کنندگان و ارتش هم طولانی باقی نماند، و میدان تحریر که شاهد جشن پیروزی بود پس از آنکه ارتش برای پراکنده کردن تظاهر کنندگان از باتوم و شوک های الکتریکی استفاده کرد و حتی بیمی از استفاده از گلوله واقعی را نداشت، به میدان جنگ بنی دو طرف، تبدیل شد.

در این درگیری، صدها نفر دستگیر شدند و ۱۲۰۰ تن در برابر دادگاه نظامی در روزهای ۲۸  ژانویه و ۲۸ آگوست قرار گرفتند. این تعداد بیش از تعداد افرادی بود که در دوران ۳۰ ساله حکومت حسنی مبارک در دادگاه نظامی حاضر شده بودند.شورای عالی نیروهای مسلح چند روز پس از به دست گرفتن قدرت لحن خود را تشدید کرد، و هر گونه اعتصاب و یا "هر عملی که امنیت کشور را در معرض خطر" قرار دهد، ممنوع کرد و افرادی را که به نقض قوانین وضع شده می پرداختند، به زندان محکوم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید