گاردین: انقلاب سوریه به انقلاب مسلحانه تبدیل می شود

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه گاردین در شماره امروز خود می نویسد، روشن است که اعتراضات مسالمت آمیز شش ماهه مردم سوریه در سرنگون کردن بشار اسد و رژیم این کشور ناکام مانده است.

گاردین می نویسد به نظر می رسد مبارزه در این کشور به مرحله  جدید، مخاطره آمیز و بدون محدودیتی وارد شده است که با توجه به نبود افق روشن برای مذاکرات ملی و معنا دار در یک انقلاب مسلحانه نمود پیدا خواهد کرد.این روزنامه در ادامه می نویسد اوضاع در سوریه در حال تبدیل شدن از یک بهار عربی به یک زمستان پر خشم و پر از خطر است.نویسنده بر این باور است که ناتوانی تظاهر کنندگان در سرنگونی اسد و یا دستکم وادار کردن وی به نشستن پشت میز مذاکرات به چند دلیل است که یکی از آنها نبود یک جبهه متحد با رهبری قوی و اهداف روشن است.

این روزنامه ادامه می دهد شورای ملی در تبعید سوریه، که تشکیل آن هفته گذشته در استانبول اعلام شد به دنبال آنست که همان دستاوردهای را که شورای ملی لیبی به آن دست یافت، به دست آورد اما با بحران اعتماد چه در داخل و چه در خارج از این کشور، روبروست.این روزنامه می نویسد، یکی دیگر از دلایل اصلی عجز مخالفان در سرنگونی بشار اسد، در روش وحشیانه و غیر قابل انتظاری بود که اسد و نیروهای امنیتی وی به کار می گیرند.

این روزنامه می نویسد، بر اساس آمار سازمان ملل متحد، دستکم دو هزار و هفتصد تن در جریان اعتراض های سوریه کشته شده اند. این آمار جدا از گزارش های مستندی است که از حالت های شکنجه، تجاوز و اعدام های سریع می باشد.به باور نویسنده از دیگر مواردی که انقلاب سوریه را ناکام گذاشته است ، تردید رهبران عرب و غربی ها در برخورد با تحولات سوریه است که به حد بز دلانه ای می رسد.واشنگتن و لندن اخیرا، اعلام کردند، اسد مشروعیت خود را از دست داده است و باید از قدرت کناره گیرد، اما این دو کشور هیچ اقدامی را برای تحقق این هدف جز سخنرانی و تحریم ، انجام نداده اند.نویسنده مقاله به نوشته نشریه فارین پلیسی اشاره می کند که در ان می نویسد، ماهیت مشکل در سوریه در ترکیب حکومت این کشور نهفته است که در آن اقلیت طایفه علوی بر این کشور تسلط دارد. "همبستگی در میان آنها منجر به وفا داری نیروهای نظامی و امنیت داخلی این کشور به رژیم شده است که این امر موجب ان می شود که اسد بتواند سرکوب را بیش از هر دیکتاتور دیگری اعمال کند."نویسنده با اشاره به اینکه انتقال قدرت در سوریه به مثابه خودکشی بشار اسد است، می نویسد به نظر می رسد این کشور در استانه جنگ جدی، برای رقم زدن آینده این کشور است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید