بانک اچ اس بی سی متهم به همکاری با فرماندهان ارتش مصر برای ترساندن مخالفان شد

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

سازمان های حقوق بشر و سازمان غیر دولتی بانک اچ اس بی سی را متهم می کنند که به فرماندهان ارتش در فشار و ترساندن مخالفان همکاری کرده است.سازمان های حقوق بشر مصری که در بانک اچ اس بی سی دارای حساب بانکی هستند، می گویند، مسئولان بانک دو ماه پیش در تماس با آنها خواستار دریافت مدارک و اطلاعات مربوط به فعالیت های مالی آنان در مصر شده اند.

باسم سمیر یکی از مدیران اجرایی آکادمی دمکراسی که یک سازمان غیر دولتی است، می گوید، مدیر یکی از شعبه های این بانک در تماس با وی خواستار دلیل دریافت وجوه نقد از سفارت امریکا در قاهره شده بود. آنها به دنبال آن بودند که از طبیعت فعالیت های ما آگاه شوند، هنوز روشن نیست که چرا چنین سئوالاتی را مطرح می کنند.بانک اچ اس بی سی در ماه جاری نیز با شماری دیگر از سازمان های اجتماعی از جمله "موسسه زن جدید" تماس گرفت و از این موسسه خواست تا نام کارکنان همراه با برنامه های آینده خود را به شعبه بانک ارسال دارد.

این بانک اعلام کرد که اگر دولت مصر بخواهد، آنها جزییات گردش پولی حساب ها و دیگر اطلاعاتی را که در دسترس دارند ، در اختیار دولت قرار خواهند داد.نوله درویش یکی از اعضای این سازمان غیر دولتی گفت:" این یک امر خطرناکی است." این روزنامه می نویسد، این گزارش در زمانی انتشار می یابد که تنش در روابط بین شورای نظامی حاکم بر مصر و سازمانهای غیر دولتی رو به افزایش است.وزیر همکاری های بین المللی، تابستان گذشته اعلام کرد، کمیسیونی را برای تحقیق در منابع سازمان های اجتماعی مصر تشکیل داده است.نتایج تحقیق که در روزنامه های مصر انتشار یافت و شامل جزییات کمک های مالی به شماری از سازمان های غیر دولتی را شامل می شد، در ردیف غیر قانونی و تعدادی از آنها به خیانت متهم شدند.

این لیست شامل ۳۹ سازمان بود که تعدادی از آنها دارای جایگاه مورد احترام همگانی بود. وزارت دادگستری مصر، اطلاعات راجع به این سازمان ها را در اختیار یکی از دادگاه های این کشور قرارداده است. بر اساس این گزارش ۷۵ سازمان غیر دولتی در مصر، برای فعالیت های خود کمک خارجی  دریافت داشته اند.این تحولات منجر به آن شده است که سازمان های حقوق بشر، فرماندهان ارتش را متهم به آن کنند که از بانک ها و دیگر سازمان های دولتی به عنوان اهرم فشاری علیه این سازمان ها که در آشکار کردن کاستی های شورای نظامی موفق بوده اند، بهره جوید. شماری از مدیران سازمان های غیر دولتی عنوان داشته اند، فشاری که اکنون متحمل می شوند، سختتر از دوران حاکمیت حسنی مبارک بر این کشور است.

منبع ایندپندنت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید