انتشار دو و نیم ملیون ایمیل سوریه توسط ویکی لیکس

نوشته شده توسط حمید گلشریفی on . Posted in بررسی مطبوعات

ویکی لیکس روز گذشته نخستین پست های الکترونیکی در مورد سوریه را انتشار داد و هشدار داد که اطلاعاتی که طی این پست های الکترونیکی افشا خواهد شد نه تنها برای رژیم بشار اسد بلکه برای مخالفان بین المللی وی نیز شرمسار کننده خواهد بود.

پست های الکترونیکی که انتشار خواهند یافت دوره زمانی بین اوت سال ۲۰۰۶ تا مارس ۲۰۱۲ را پوشش می دهد و به ادعای ویکی لیکس این اسناد افشا کننده این امر هستند که چگونه گفتار و عملکرد شرکت های غربی در مقابل هم قرار دارد.

این پست های الکترونیکی ظرف دو ماه آینده در روزنامه های همکار ویکی لیکس در سطح جهان انتشار خواهد یافت.

"جولیان آسانج" بنیانگذار ویکی لیکس که در حال حاضر در سفارت اکوادور در لندن است و تلاش می کند برای فرار از حکم استرداد وی به سوئد از اکوادور پناهندگی سیاسی بگیرد، گفت: "موادی که در این پست های الکترونیکی انتشار خواهد یافت نه تنها برای سوریه بلکه برای مخالفان آن هم شرمسار کننده خواهد بود. نخستین بخش از پست های الکترونیکی انتشار یافته نشان می دهد که شرکت "فین کانیکا " شرکت عظیم تسلیحاتی ایتالیا که دارای منافعی در انگلستان است به سوریه تجهیزات ارتباطاتی و کارشناس برای هلی کوپتر فرستاده است.

این شرکت ارسال تجهیزات و کارشناس را حتی پس از سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردم سوریه که در ماه مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، ادامه داده است.

پست های الکترونیکی در نشریه ایتالیایی اسپرسو یکی از شرکای ویکی لیکس به چاپ رسیده است.

سخنگوی شرکت فین کانیکا گفته است در حال بررسی پست های الکترونیکی چاپ شده در اسپرسو و پس از بررسی نهایی بیانیه ای را در این زمینه انتشار خواهد داد.

دیلی تلگراف

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید