نگرانی از انتقال بحران سوریه به لبنان

نوشته شده توسط حمید گلشریفی on . Posted in بررسی مطبوعات

روزنامه فایننشیال تایمز در مقاله ای در مورد تحولات سوریه از نگرانی های انتقال بحران سوریه به لبنان می نویسد. این روزنامه در این زمینه به دلیل ربودن افراد اشاره می کند  و در این زمینه می نویسد که پس از آنکه ارتش آزاد سوریه یک شهروند لبنانی را به اتهام همکاری با حزب ا... و رژیم دمشق متهم کرد، لبنانی ها نیز اقدام به ربودن افراد سوری کردند.

این روزنامه این تحولات را تهدیدی مهم برای اقتصاد لبنان می داند و در عین حال عنوان می دارد که این امر می تواند صلح شکننده در این کشور را فرو ریزد. این روزنامه به درخواست کشورهای عربستان، کویت، امارات، قطر و بحرین از اتباع خود اشاره می کند که از آنها خواسته است لبنان را ترک کنند.

این درخواست به دنبال آن می گیرد که قبیله مقداد که شیعه لبنانی هستند تهدید به ربودن شهروندان سوری و شهروندان این کشورها در برابر آزادی یکی از اعضای این قبیله کرده اند.

این روزنامه می نویسد: با اینکه این قبیله تأکید کرده است که شهروندان این کشورها را بازداشت نمی کند همچنان نگران کننده باقی مانده است. همچنین این نگرانی وجود دارد که حکومت لبنان قادر به رویا رویی با پیامدهای قیام سوریه که اکنون هفدهمین ماه پشت سر می گذرد، نباشد.

گزارش این روزنامه می افزاید: روشن نیست که دولت لبنان چه اقداماتی را برای جلوگیری از عملیات ربودن افراد انجام داده است و یا اینکه قادر است که از افزایش خشونت بیشتر جلوگیری کند، یا نه؟

این گزارش به نقل از یکی از اعضای ائتلاف حاکم بر این کشور در بیروت می نویسد: "حرارت آتش به لبنان خواهد رسید. ما هر روز همانند گروه های آتشفشان در حال خاموش کردن آن آتش هستیم. اما این آتش همچنان در حال شعله ور شدن است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید