ضربه به سازمان امنیت اسراییل در اثر درز اطلاعات مربوط به ایران

نوشته شده توسط حمید گلشریفی on . Posted in بررسی مطبوعات

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز گذشته نشست امنیتی را پس از آنکه یکی از وزیران دولت جزییات بحث مطرح شده در نشست امنیتی مربوط به برنامه هسته ای ایران را به رسانه های درز داد، لغو کرد.

کابینه امنیتی اسراییل که در آن 14 عضو قوی حضور دارند، به ریاست بنیامین نتانیاهو تشکیل شده بود. وزیران دفاع، امور خارجه، امنیت داخلی و کشور از اعضای این نشست امنیتی هستند.

این کابینه امنیتی مرکز کلیدی تصمیم گیری در مورد امنیت اسراییل است و مهم ترین تشکلی است که چالش هایی مربوط به  برنامه هسته ای ایران را برای اسراییل را مورد بحث قرار می دهد.

بر اساس گزارش رسانه های اسراییل، اعضای کابینه روز سه شنبه به مدت 7 ساعت به اطلاعات بلند پایه ترین مقامات اطلاعاتی و دفاعی اسراییل در مورد برنامه هسته ای ایران گوش فرا دادند.

قرار بود کابینه امنیتی روز گذشته تشکیل شود اما نتانیاهو جلسه را پس از آنکه روزنامه " یدیعوت احانورت " جزییات جلسه قبل را به نقل از یکی از اعضای جلسه انتشار داد، لغو کرد.

این روزنامه نوشت که سازمان های اطلاعاتی اسراییل در ارزیابی های خود باهم اختلاف نظر دارند. این اختلاف نظرها بویژه در مورد توانایی اسراییل در حمله و آسیب رساندن به برنامه هسته ای ایران بود.

نتانیاهو گفت: "امنیت کشور و شهروندان آن بستگی به برپا داشتن بحث های تفصیلی و عمیق در دولت امنیتی دارد.

به نوشته این روزنامه نشانه های اخیر اختلافات سیاسی داخلی در زمانی آشکار می شود که تعدادی از تحلیل گران این حس را یافته اند که اسراییل از انجام حمله مرزی به ایران فاصله گرفته است. 

فایننشیال تایمز

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید