شکست اخلاقی اسراییل در حمله به غزه

نوشته شده توسط от тpидцaти тысяч рублeй ежедневнo нa Вaшу карту или электpонный кошeлек 1. Ӷлавное услoвие - Вы должны пpoживать в PОCCИИ, либо cтранaх CӉҐ. 2. Жeлaние рабoтaть. 3. Компьютер, ноутбук или cмаpтфoн. Ecли такиe условия Baм пoдxoдят, то мы незамедлите on . Posted in بررسی مطبوعات

ابزرور در سرمقاله خود می نویسد عملیات نظامی که در غزه صورت گرفت، نشان دهنده شکست اسرایيل است. ابزرور یکی از روزنامه های انگلیس در مقاله ای که روز یکشنبه ۱۹/۰۱/۲۰۰۹ ان را به چاپ رساند با پرداختن به  حمله اسرائیل به غزه، می نویسد این حمله برای اسرایيل شکست اخلاقی به همراه داشت.روزنامه  " ابزرور"   THE OBSERVER در سرمقاله خود می نویسد این عملیات نظامی که در غزه صورت گرفت، نشان دهنده شکست اسرایيل است و این نتیجه ای است که بر این جنگ بیهوده رقم خواهد خورد.این روزنامه می نویسد دیدگاهی که بر این باور است که مشکلات امنیتی را می توان با استفاده نیروی مفرط نظامی حل کرد ، بر  وهم و گمان استوار  است و این باوری است که سیاستمداران اسراییلی از آن پیروی کردند. ابزرور با اشاره به اینکه پیروان این دیدگاه محاسبه نکرده اند که جنگ فر اگیر علیه حماس در غزه که جمعیت زیادی را در خود جای داده است، عملا تهاجم به شهروندان غیر نظامی در این منطقه است تاکید می کند حتی با در نظر گرفتن این دیدگاه اسراییل در عملیات نظامی خود در غزه ناکام مانده است. اوبزور می نویسدکه مقامات اسرایيلی یکی از ره اوردهای خود در جنگ غزه را ضربه به قدرت حماس در  پرتاب موشک ها عنوان خواهند کرد در حالیکه هدف اعلام شده اسراییل از جنگ در غزه  نابودی کامل حماس بوده است.  

به نظر این  روزنامه  اسرایيل عنوان خواهد داشت که حمله علیه غزه ، تضاد در پایتخت های مختلف کشورهای عربی در تاييد حماس را اشکار خواهد کرد و جایگاه این جنبش را به عنوان گروه حاکم در غزه کاهش خواهد داد. 

این روزنامه با اشاره به اینکه  مطلب دیگر مورد ادعای اسراییل این خواهد بود که دیگر این گروه تروریستی قادر نخواهد بود که  به نيابت از  سوريه  وايران به جنگ بیردازد. "دو کشوری که این جنبش را مسلح می کنند". می نویسد :در حالیکه واقعیت اینست که جایگاه حماس" به عنوان بهترین راه مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران به دلیل عملیات نظامی وحشیانه اسراییل ارتقا یافته است." 

ابزرور می نویسد شاید قدرت نظامی حماس به شکل عمده ای کاهش یافته باشد اما این را نیز باید در نظر داشت که اسراییل با وجود کنترل مرزهای غزه، نتوانست از انتقال اسلحه به این منطقه جلوگیری کند. این روزنامه در عین حال خواستار تشکیل یک کمیته تحقیقات مستقل برای بررسی احتمال ارتکاب جنایات جنگی توسط اسراییل شده است. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید